KESK, 16. günde 'Adalet Yürüyüşü'nde

Lami Özgen: Yürüyüş aynı zamanda bu ülkenin işçilerinin, emekçilerinin, ezilenlerinin ve bütün halkın talebidir

KESK, 16. günde 'Adalet Yürüyüşü'nde

16’ncı gününde devam eden Adalet Yürüyüşü’ne katılan KESK Eş Başkanı Lami Özgen, “Yürüyüş aynı zamanda bu ülkenin işçilerinin, emekçilerinin, ezilenlerinin ve bütün halkın talebidir” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğünde başlatılan Adalet Yürüyüşü, 16’ncı gününde devam ediyor. Dün gece yürüyüşçülerin konaklandığı Hendek ilçesi girişindeki tesisten bu sabah ilk olarak Diyarbakır Emniyet Müdürü olduğu sırada suikast ile öldürülen Gaffar Okkan’ın mezarını ziyaret eden Kılıçdaroğlu, tekrar konaklama alanına geldi. Burada kısa bir açıklama yapan Kılıçdaroğlu, yürüyüşün en başına geçti.

Kılıçdaroğlu ve yürüyüşçüler, “Hak, hukuk, adalet” sloganları ile yürüyüşe başladı.

Yürüyüşe, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Eş Başkanları Lami Özgen ve Şaziye Önder ile çok sayıda KESK’li de eşlik etti. Çok sayıda oyuncu ve sanatçının da katıldığı yürüyüşte 5 kilometre yol kat edildikten sonra günün ilk molası verilecek.

'MÜCADELEMİZ SÜRECEK'

Yürüyüş esnasında konuşan KESK Eş Başkanı Lami Özgen, “Yürüyüş aynı zamanda bu ülkenin işçilerinin, emekçilerinin, ezilenlerinin ve bütün halkın talebidir. Kanun Hükmünde Kararnamelerle kamu emekçilerinin hukuksuz bir şekilde ihraç edilmesi adaletsizliğin ta kendisidir. Bu yüzden Adalet Yürüyüşü bu boyutuyla bütün kamu çalışanlarını ve bütün işçileri ilgilendiriyor. Şu an iş güvencesi tamamen ortadan kaldırılmış durumda. Keza bu hukuksuzluk yöntemlerle işçilerin kıdem tazminatı ortadan kaldırılıyor. Bu hukuksuzluklardan dolayı bizler Adalet Yürüyüşü’ne katıldık. Sadece bu yürüyüş güzergahı üzerinde değil KESK bileşenleri hem adalet talebiyle hem de bu yürüyüşe destek amaçlı mücadelesini devam ettirecek” dedi.

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER