KCK: Pakete deklarasyonla cevap vereceğiz

Dün açıklanan 'demokrasi paketi'ne ilişkin olarak KCK'den yazılı açıklama geldi...

KCK: Pakete deklarasyonla cevap vereceğiz

KCK Yürütme Konseyi Eş Başkanlığı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından dün açıklanan "demokrasi paketi"ne ilişkin yazılı açıklamada bulundu.

ANF'de yer verilen açıklamada, paketin “AKP’nin çözümü değil çözümsüzlüğü bir politika olarak benimsediğini ortaya koyduğunu” söyleyen KCK, “Bu pakette açıklananlarla oyalama yapıp bir seçim daha kazanmaktan başka bir şey düşünülmediği anlaşılmıştır” dedi ve devamla şunları söyledi: "Zaten yöntemi demokratik olmayan bir siyasi çalışmadan temel demokratikleşme sorunlarını çözmesi beklenemezdi. Demokratik olmayanlar gerçek demokratikleşme adımları da atamazlar."

'AKP ORTADA SÜREÇ BIRAKMADI'

“AKP gelinen aşamada ortada bir süreç bırakmamış, şimdiye kadar yaptığı oyalama politikasını sürdürme ve bildiğini okumada ısrarını bir daha sürdürmüştür” denilen açıklamada, "…Hegemon zihniyette olanların, diktatörlerin, ben bildiğimi okurum diyenlerin yol ve yöntemlerinde ısrar etmiştir. Türk Başbakanı etrafına topladığı beş on adamla Türkiye'nin en temel sorunları konusunda politika belirlemektedir. Bunun on yıllar önceki derin devlet yaklaşımlarından bir farkı yoktur. Zaten AKP de şimdi kendi oluşturduğu derin devletiyle çalışmaktadır. Parti örgütü ve Meclis sadece bu siyaset tarzının örtüsü olarak kullanılmaktadır," ifadeleri kullanıldı.

DEKLARASYONLA YANIT VERİLECEK

"Pakette Alevilere yönelik bazı şeylere yer verip sonradan da bunların reddedileceğini ve tepki yaratacağını düşünerek vazgeçmesi AKP hükümetinin sorunlara nasıl yüzeysel, ciddiyetsiz ve günü birlik yaklaştığını göstermektedir" de denilen KCK açıklamasında, AKP’nin izlediği politika ve açıkladığı pakete önümüzdeki hafta bir deklarasyonla yanıt verileceği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2013, 14:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER