Kato'da BDP'lilere müdahale: Onlarca yaralı var

Hakkari'de karakol yapımına karşı yürüyüşe asker müdahale etti...

Kato'da BDP'lilere müdahale: Onlarca yaralı var

BDP Hakkari İl Örgütü'nün, karakol yapımı ve olası bir operasyona karşı Kato Dağı eteklerine yapmak istedikleri yürüyüşe, askerler tarafından sert müdahalede bulunuldu. Aralarında BDP'li yöneticilerin de olduğu çok sayıda kişi müdahalede yaralandı.

BDP Hakkari İl Örgütü'nün Hakkari ile Çukurca yolu üzerinde bulunan Üzümcü köyü ile Şine Dağı arasında yaklaşık bir haftadır yaşanan yoğun askeri hareketliliğiğne dikkat çekmek, karakol yapımına karşı çıkmak ve olası bir operasyona karşı tepki göstermek için Kato dağı eteklerine yapmak istedikleri yürüyüşe askerler, sert müdahalede bulundu.

Yapılan müdahalede BDP Hakkari İl Yöneticisi Selahattin Sayın, Hüseyin Yılmaz, Emin Kılıç, ve Cevahir Kaçar ile isimleri öğrenilemeyen çok sayıda yurttaş yaralandı.

Yaralılar ambulanslarla Hakkari Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken, BDP Hakkari İl Başkanı Miraz Çallı'nın da askerlerce gözaltına alındığı öğrenildi.

Müdahalenin yaşandığı alanda gerginlik devam ediyor.

Öte yandan, çok sayıda askeri araç, kamyonet ve iş makinelerinin de Güzeldere geçidinden Yüksekova'ya doğru hareket ettiği görüldü. (hurbakis.net)

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2014, 15:29
YORUM EKLE