Karayılan'dan IŞİD'e: Pişman olacaksınız

Murat Karayılan PKK'nin silahlı mücadeleye başlamasının yıldönümü kutlamalarında konuştu

Karayılan'dan IŞİD'e: Pişman olacaksınız

PKK'nin silahlı mücadeleye başlamasının yıldönümü olan 15 Ağustos nedeniyle Kandil'de yapılan kutlamalarda konuşan Murat Karayılan IŞİD'e "Bir an önce vahşetinize son verin" dedi. 

Karayılan Kürt halkının kazanımlarına karşı büyük bir saldırı başlatıldığını belirtterek "Bu saldırılarına devam eder isen, sana karşı devreye koymadığımız şeyler var. Bunları devreye koyacağız. Pişman olursunuz. Bir an önce bu vahşetinize son verin" diye konuştu.

Karayılan konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

"Buradan her şeyden önce HPG adına şunu söylüyoruz; Ey uluslararası çete İŞİD! Ey İŞİD! Kürt halkı yalnız değildir. Bunu böyle bil. Bu saldırılarına devam eder isen, sana karşı devreye koymadığımız şeyler var. Bunları devreye koyacağız. Pişman olursunuz. Bir an önce bu vahşetinize son verin. Vahşet uygulamayın. Bugüne kadar sizin sahibiniz Batı'da ve Güney'de katliam uygulayan BAAS rejimiydi. Şimdi de siz yeniden aynı katliamları uyguluyorsunuz. Hiçbir felsefede bu katliamlara yer yoktur. İslam dininde hiç yoktur. Kürdistan halkına karşı 21. yüzyılda sergilenen bu vahşeti tüm dünya izliyor."


 

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2014, 23:09
YORUM EKLE