Karamollaoğlu: 'Osmanlı tokadı' atacaklardı, Alman terliği yediler

Karamollaoğlu, Twitter hesabından gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu

Karamollaoğlu: 'Osmanlı tokadı' atacaklardı, Alman terliği yediler

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, hükümete yönelik sert eleştirilerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da daha önce 'ajan' olarak tanımladığı Die Welt gazetesi Türkiye Temsilcisi Deniz Yücel, Başbakan Binali Yıldırım ile Alman mevkidaşı Angela Merkel arasında gerçekleşen görüşmeden bir gün sonra serbest bırakılmıştı.

Merkel görüşmesini ardından serbest bırakılmasına tepki gösteren Karamollaoğlu, "Amerika’ya 'Osmanlı Tokadı' atacaklardı; Merkel’den 'Alman Terliği' yediler" ifadelerini kullandı.

Karamollaoğlu'nun paylaşımları şöyle:

Biz elbette, suçsuz yere, haksız yere kimsenin hapis yatmasını istemeyiz. Ancak Deniz Yücel, Merkel görüşmesinin ardından bir günde serbest bırakıldı. Hiç kimse kusura bakmasın; kızmasın, darılmasın… Amerika’ya “Osmanlı Tokadı” atacaklardı; Merkel’den “Alman Terliği” yediler.

‘ İNSANLARIN ADALETE KAVUŞMASI İÇİN İLLA ARKALARINDA BİR MERKEL Mİ OLMALI?’

Ne yazık ki Merkel’le yapılan görüşmenin hemen akabinde böyle bir gelişmenin yaşanması, zaten zedelenmiş olan adalet duygusunu yeniden tartışma konusu yaptı. Bugün suçsuz olduğu ortaya çıktığı halde hala işe iade edilmeyen, hatta hapis yatan binlerce KHK mağduru var. Hala 28 Şubat’ın zulmüne maruz kalarak içeride yatan masumlar var. Hepsi adalet bekliyor. Bu insanların adalete kavuşması için illa arkalarında bir Merkel mi olmalı?

‘TÜRKİYE’DE NE YAZIK Kİ ADALET RAFA KALDIRILMIŞTIR’

Bugün Türkiye’de ne yazık ki adalet rafa kaldırılmıştır. Yaşananlar bunu teyit etmektedir. Sırf hükümete muhalif oldukları için vakıflar kapatılmakta, hocalar tutuklanmakta. Suçları ne? Muhalif olmak, hükümet icraatlarını tenkit etmek. Daha önce söyledim, yine söylüyorum; Koçi Bey Risalesinde der ki; “Devlet küfür ile ayakta durur ama zulüm ile ayakta durmaz.” Çünkü, “Adalet mülkün temelidir. Mülk ise devlettir.”

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2018, 14:37

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER