Karamollaoğlu: İktidar 15 Temmuz'un hatırasını masala çevirdi

Karamollaoğlu sosyal medyada 15 Temmuz nedeniyle açıklamalar yaptı

Karamollaoğlu: İktidar 15 Temmuz'un hatırasını masala çevirdi

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde yaptığı açıklamada iktidarın, "direnişin ruhunu kendi ikbali için kullandığını" söyledi.

Twitter hesabından paylaşımlarda bulunan Karamollaoğlu şunları yazdı: 

"15 Temmuz hain darbe girişiminin 5. yıl dönümünde, göğsünü siper ederek darbeye geçit vermeyen tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımı arz ediyorum.

15 Temmuz kalkışmasına nasıl ortam hazırlandığına, darbecilerin devlet içerisinde nasıl yerleşip kol saldığına milletimiz çok açık bir şekilde şahitlik etti. 
Bu gelişmelerde en büyük rolü bizzat iktidar partisi oynamıştı. 

Bu sebepledir ki bu girişim pek çok yönüyle siyasilerin, devletin ve milletimizin alması gereken derslerle doludur.

15 Temmuz süreci; geçmişten intikam alma hırsıyla kurumların ve kurumsallığın lağvedilmesinin bir ülke için nasıl büyük bir tehlike oluşturduğunu bizlere göstermiştir.

Elbette 15 Temmuz, nesiller boyunca bir ülkeye yol gösterecek olan bir direniş destanıydı. Ancak iktidar 15 Temmuz'un aziz hatırasını ve ruhunu, o günün bize bıraktığı mirası kendi otoriter sistemini oluşturmak için bir masala çevirdi. O direnişin ruhunu kendi ikbali için kullandı ve hâlâ da kullanıyor.

İktidar 15 Temmuz'da toplumda oluşan birlik ve beraberlik ruhunu anlamadı. Tam tersi; giderek kutuplaşan, halktan kopan, herkesi ayrıştıran ve herkesi kriminalize eden bir siyaset anlayışı benimsedi. Bize göre 15 Temmuz ruhunu anlamak; hukukun, adaletin, liyakatin, şeffaf bir devlet yönetiminin oluşması için mücadele etmeyi gerektirir.

15 Temmuz şehitlerinin ruhunu incitmemek; suçluyu suçsuzu ayırt etmek, kurunun yanında yaş da yanabilir dememektir.

Biz bu ruhun gerektirdiği gibi adaletin, özgürlüklerin, demokrasinin ve şeffaf bir yönetim anlayışının hakim olduğu bir Türkiye için var gücümüzle çalışmakta kararlıyız." 

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2021, 17:39

YORUM EKLE
YORUMLAR
organize planlı kendi kendilerine darbe
organize planlı kendi kendilerine darbe - 2 hafta Önce

bizde buna inanıyoruz mantık çerçevesinde bakınca.15 temmuzdan kim en çok rant sağlayıp koltuğunu korumuşsa 15 temmuzun mimarı odur.hatta tek başınada olduklarını zannetmiyoruz muhalifmiş gibi görüne çoğu kişi ve gruplarda bunlarla işbirliği içinde.tiyatro tabiri biraz ciddiyetsiz ama haksızda değiller.planlı operasyon desek daha doğru tanımlama.en basitinden dışarıdan takip eden biri bu adil öksüz ile savcı zekeriye öz yurt dışına elini kolunu sallayarak çıkıyorsa insanlar bir düşünsün ele başını salıyorsun.nasıl thodex planlı şekilde reklam şu bu yapıyor paraları almış kaçmış böyle şüpheli biri elini kolunu sallayarak dışarı çıkmasına izin vermek hepsi organize işler.fetö = akp dir hala. yani iktidar değişmeden bazı gerçekleri göremeyeceğiz iktidar değişince bazı gerçekler ortaya çıkabilir.bu fetö gibi çalışan pelikan grubu var halkın seçtiği başbakanı indirdiler sonra 15 temmuz bahane ederek sistem değiştirildi ve başkanlık getirildi koltukta erdoğan oturuyor gibi görünüyor ama asıl onlar yönetiyor.halkın önüne halkı oyalamak için başaktör rte var nede olsa kimi zaman coşuyor kimi zaman duygu sömürü yapıp ağlıyor her numara var .yani dahada bunlara kanıp acırsanız acınacak hale düşersiniz.çünkü onlar hiç acımıyor bırak karşı tarataki cinayetleri gerekirse kendi tabanından kişilerin bile ölüme atıyor koltukların korumak için o derece.

kim yaptı bu darbeyi sorgulayınca
kim yaptı bu darbeyi sorgulayınca - 2 hafta Önce

ben sonradan takip ediyorum şu odatv kapatmışlar kapatma sebebi 15 temuzdan sonra anıt mı ne yapmışlar ne bu anıtı kime yaptırmışlar yine fetöcülere bunu haber yaptı diye kapatmışlar.hani filimlerde olurya katil cenaze törenine ilk önce gelir ve timsah göz yaşları döker onun gibi.

şaşırtıcı
şaşırtıcı @kim yaptı bu darbeyi sorgulayınca - 2 hafta Önce

gerçi odatv de son aylarda ne olduysa erdoğancı olmuş takip edecek muhalif kanal kalmadı.

SIRADAKİ HABER