Kaftancıoğlu'ndan, Erdoğan'a '500 bin TL'lik dava' yanıtı

"Gerçekleri ortaya koymak, siyasi eleştiri yapmak, hukuk karşısında hakkını aramak ise hepimize yasak"

Kaftancıoğlu'ndan, Erdoğan'a '500 bin TL'lik dava' yanıtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hakkında 500 bin liralık dava açtığı CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, "Gerçekleri ortaya koymak, siyasi eleştiri yapmak, hukuk karşısında hakkını aramak ise hepimize yasak" açıklaması yaptı.

Kaftancıoğlu Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Siyasallaştırdıkları ve araçsallaştırdıkları yargıda her türlü iftira, hakaret onlara serbest; gerçekleri ortaya koymak, siyasi eleştiri yapmak, hukuk karşısında hakkını aramak ise hepimize yasak! Yeni dava açıklamadaki ifadeye :) Yok öyle yağma! Korkutacaklarını sanıyorlar" ifadesini kullandı. 

NE OLMUŞTU? 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında "Cumhurbaşkanlığı koltuğunu işgal eden zat" ifadesine yönelik kişilik haklarını zedelediği gerekçesiyle dava açtı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı mahkemeye başvurarak, şikayetçi oldu.

Dilekçede, "Yaşadığımız ülkenin yüzde 50 oranından fazla oy alarak seçilmiş bir Cumhurbaşkanı'nı yok saymak ve işgalci olarak tanımlamak, milletin iradesini yok saymaktır" ifadelerine yer verildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
yalan mı
yalan mı - 2 ay Önce

işgal sadece muhasara anlamında kullanılmaz.örnek belediyeler satış alanları için işgal parası alır şimdi muhalefetteki biri eleştirmek için boş yerek koltukları işgal ediyorsun demesi kadar normal bir söylem değil mi bu.yani bir kamu koltuğu işgal eden bir şey üretir bunlara ve bilançoya bakınca tam bir fiyasko ve koltukları bırakmamak içinde denemedikleri kötü yollarda yok değil.

SIRADAKİ HABER