Kafatası kıran gaz fişeğine beraat!

Kafatası kırılan Erdal Bakırcı davasında sanık polislere beraat...

Kafatası kıran gaz fişeğine beraat!

İstanbul Maltepe’de 2008 yılında gecekondu yıkımı sırasında evinin balkonundan bakarken, polisin attığı biber gazı kapsülüyle başından ağır şekilde yaralanan ve halen tedavi gören Erdal Bakırcı’nın vurulmasına ilişkin dava, dört yıl sonra sonuçladı.

Yargılama sonunda, sanık olarak yargılanan beş polis hakkında, “kesin ve inandırıcı delil olmadığı” gerekçesiyle beraata karar verildi.

İsmail Saymaz’ın Radikal gazetesinde yer alan haberine göre, Maltepe’de 2008 yılında Başıbüyük Mahallesi’ndeki gecekondu yıkımı sırasında halk ile polisler karşı karşıya geldi.

Polisin attığı biber gazı, o sırada evinin balkonunda bulunan Erdal Bakırcı’nın başına isabet etti. Kafatası kemiği kırılan Bakırcı, sekiz gün yoğun bakımda kaldı.

Halen tedavilerine devam edilen Bakırcı, aldığı yara nedeniyle 2010 yılında askerlikten muaf tutuldu. Bu arada, beş polis hakkında ‘taksirle yaralanmaya sebep olma’ iddiasıyla dava açıldı. Anadolu 1. Sulh Ceza Mahkemesi’nde görülen dava, 20 Mayıs’ta bitti.

Hakim Bayram Aydoğdu, “atılı suçları işlediklerine dair kesin ve inandırıcı delil bulunmadığı” gerekçesiyle beş polisin beraatına hükmetti.

Bakırcı’nın avukatı Gülizar Tuncer, karara itiraz ederek, temyiz dilekçesi sundu.

Tuncer, dilekçesinde, Bakırcı’nın hedef gözetilerek vurulduğunu, gaz fişeğinin silah olarak kullanıldığını savundu.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2014, 14:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
dumbala
dumbala - 4 yıl Önce

adalatte şaşırmış. kesin delil gaz fişeği. o silahıda polis kullanıyor. vatandaş gaz fişeğini ve fişeği atan silahı nereden bulacak. bunlar konularına hakim değillerki hakimlik yapıyorlar.

dumbala
dumbala - 4 yıl Önce

balyoz, ergenekon, kck gibi davalarda sahte delillerle, sormadan soruşturmadan, dinlemeden karar veren hakimler siz değilmisiniz. demekki sadece polisin verdiği cezayı onaylıyorsunuz, yani size gerek yok, polis zaten direk infaz etmiş oluyor.