Kadıköy ve Beşiktaş'ta polis müdahalesi

TOMA, gaz bombası ve boyalı mermilerle müdahale...

Kadıköy ve Beşiktaş'ta polis müdahalesi

Kadıköy D-100 Karayolu Göztepe mevkiinde bir grup pankart açarak yolu trafiğe kapatmak istedi. Çevik kuvvet ekipleri de gruba müdahale ederken, eylemcilerden bazılara polise molotof kokteyli attı. Göstericiler ara sokaklara kaçarken, D 100 Karayolu'nda hareketli dakikalar yaşandı. TOMA aracı karayolunda manevra yapıp ters istikamette bir müddet ilerledi. Çevik kuvvet ekipleri de D-100 Karayolu'nda grubun yolu trafiğe kapatmaması için bir müddet bekledi. Atılan molotof kokteyli bir polis memuru tarafından söndürüldü.

BEŞİKTAŞ'TAN TAKSİM'E YÜRÜYEN GRUBA POLİS MÜDAHALESİ

Hürriyet'teki habere göre, Beşiktaş Kartal heykeli çevresinde toplanan kalabalık polis ile karşı karşıya geldi. Eylemcilere polis müdahale etti. Çok sayıda kişi gözaltına alınarak götürüldü.

Beşiktaş'tan Taksim'e yürümek isteyen aralarında Çarşı grubunun da bulunduğu eylemcilere polis müdahale etti. Teşvkiye'de başlayan polis müdahalesi ara sokaklara uzandı. Polis TOMA'dan sıkılan tazyikli su, gaz bombası ve boyalı mermilerle gruba müdahale etti. Müdahale sonrası grup ara sokaklara girerek dağıldı. Polisle grup arasındaki kovalamaca bir süre ara sokaklarda sürdü.

Çevik kuvvet ekipleri vatandaşlar tarafından tencere tava çalınarak protesto edildi.


Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2014, 15:30

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER