İzmir'de tutuklanan IŞİD'liler AKP üyesi çıktı!

İzmir’de geçen hafta tutuklanan 7 kişiden 2′sinin AKP üyesi olduğu ortaya çıktı

İzmir'de tutuklanan IŞİD'liler AKP üyesi çıktı!

İzmir polisinin geçen hafta IŞİD üyesi oldukları iddiasıyla düzenlediği operasyon sonrasında çıkarıldıkları mahkemece tutuklanan 7 kişiden 2′sinin AKP üyesi olduğu ortaya çıktı.

İzmir merkezli olarak Isparta ve Erzurum’da 22 ayrı adresi eşzamanlı olarak operasyon düzenleyen polis, IŞİD'e üye oldukları iddia edilen 7 kişiyi de İzmir’de gözaltına aldı. Terörle Mücadele Şubesi’nde sorgulanan şüpheliler, daha sonra çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İzmir’de yayınlanan 9 Eylül gazetesinden Serdar Öztürk’ün haberine göre, operasyonun ardından şüphelilerin ifadelerindeki ilginç ayrıntılara ulaşıldı. İzmir’deki operasyonda yakalanarak tutuklanan F.Ş. ile E.Ç’nin verdikleri IŞİD üyesi olduklarını reddederken, her iki ismin de iktidar partisi AKP’nin İzmir Menemen üyesi oldukları ortaya çıktı.


IŞİD'DEN BOMBA VE SUİKAST EĞİTİMİ

Gazetedokuzeylül.com sitesinde yer alan habere göre; geçtiğimiz yıl Kasım ayında Menemen’de bir evde meydana gelen patlama, ilk önce tüp patlaması olarak kayıtlara geçerken, aynı tarihlerde Paris’te yaşanan Charlie Hebdo saldırısı, Sultanahmet’de meydana gelen canlı bomba eylemleri, gözlerin IŞİD’in Türkiye’deki uyuyan hücrelerine çevrilmesine yol açtı.

Elde edilen bilgiler doğrultusunda patlamanın meydana geldiği evde bulunan Ö.U.’nun hayatı mercek altına alındı. Yapılan araştırma sonucunda, Ö.U.’nun IŞİD cihatçısı olduğu ve Suriye’de çatışmalara katıldığı tespit edildi.

Ö.U.’nun, Suriye’den dönüşünde ise hücre yapılanması için çalışma başlattığı ve sahil bölgesindeki hücre yapılanmalarının koordinasyonu konusunda görevlendirildiği belirlendi. Ö.U.’nun, birçok militan da topladığı kaydedildi.

Uzun süre Suriye’de kalan Ö.U.’nun, Irak ve Suriye’de bulunan kamplarda bomba ve suikast eğitimi aldığı da Ö.U.’nun eylemler için hazırlık yaptığı ve bu konuda malzeme temin ettiği de anlaşıldı.

AKP’Lİ OLDUKLARINI İTİRAF ETTİLER

İzmir polisinin geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği operasyonlar sonrasında gözaltına aldığı 7 kişinin IŞİD ile olan bağlantıları araştırılırken, bir başka ilginç ayrıntıya daha ulaşıldı. Gözaltının ardından savcılık ve mahkemeye çıkarılan şüphelilerden ikisi, kendilerine yöneltilen suçlamaları reddederken, kendilerinin iktidar partisi AKP’nin üyesi olduğunu savundular. Kamuoyuna yansıtılmayan bu bilgiler yapılan araştırmayla da doğrulandı.

Tutuklanan 7 kişiden F.Ş.’nin Muş Malazgirt doğumlu ve bekar olduğu belirlenirken, İzmir Menemen AKP teşkilatına 12 Şubat 2014 tarihinde, yine tutuklananlar içinde bulunan Muş Malazgirt doğumlu olan E.Ç.’nin ise, evli ve iki çocuk babası olduğu, İzmir Menemen AKP teşkilatına 19 Temmuz 2005 tarihinde üye yapıldığı belirlendi. Her iki ismin de kendilerine yöneltilen suçlamaları reddederek, sıradan insanlar olduklarını söyledikleri iddia edildi. Ayrıca polis kayıtlarında iki şüphelinin de Hizbullah İlimciler örgütüne üyelikten çok sayıda geçmişte çok sayıda kayıtlarının bulunduğu öğrenildi. (BirGün)

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2015, 18:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
ne onemi var
ne onemi var - 3 yıl Önce

Yalan haber vermek ten baska ise yaramaz siniz