İyi Parti'li Aslan: AK Parti Meclis'te MHP'ye muhtaç değil, söyledikleri millet için faydalıysa destek oluruz

Aslan, CHP ile ittifak nedeniyle beklenen oyu alamadıklarını söyledi

İyi Parti'li Aslan: AK Parti Meclis'te MHP'ye muhtaç değil, söyledikleri millet için faydalıysa destek oluruz

İyi Parti'nin kurucuları arasında yer alan Mehmet Aslan, 24 Haziran seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Aslan, AKP'nin Meclis'te MHP'ye muhtaç olmadığını, devletin bekası gereği İyi Parti'nin de AKP'ye destek verebileceğini savundu.

Seçimin tek galibinin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan olduğunu söyleyen Aslan, "Yiğidi öldür hakkını ver" dedi ve ekledi, "AK Parti çıkıp doğru bir şey savunuyorsa, söylediği şey millet için faydalı bir şeyse ona destek olacak"

Aslan, "Seçimin galibi yüzde 51 oy alan diyorsanız buna katılırım. Bu seçimin tek galibi Recep Tayyip Erdoğan'dır. Yiğidi öldür, hakkını ver. Yüzde 50'yi asla geçemez denilen insan çıktı aldı. AKP dahi kaybetmiştir. Milletvekili sayısı düştü, aldığı oy yüzdesi düştü, Meclis'te de mutlak çoğunluğu kaybetti. İyi Parti'ye baktığınızda Türk siyasetinin yeni bir kazanımıdır. Recep Tayyip Erdoğan tek kazanandır, İyi Parti de Türk siyasetinde kazanımdır. Sadece kanun çıkarmakla ilgili Adalet ve Kalkınma Partisi'nin bir avuç milletvekiline ihtiyacı var. Bunu İyi Parti'den de alabilir eğer devletin bekası, milletin geleceği ve millet için faydalı bir kanunsa MHP'ye ihtiyacı yok, İyi Parti ile de çıkarabilir. İyi Parti iyi olabilecek ne varsa, kim doğruyu konuşuyorsa, doğru neyse onu savunacak. Ak Parti çıkıp doğru bir şey savunuyorsa, söylediği şey millet için faydalı bir şeyse İyi Parti ona destek olacak" dedi.

İyi Partili Mehmet Aslan ayrıca, CHP ile ittifak nedeniyle beklenen oyu alamadıklarını söyledi.

Kaynak: T24

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2018, 20:50

YORUM EKLE
YORUMLAR
Recep Ali KAYMAZ
Recep Ali KAYMAZ - 2 yıl Önce

Nankörlük yapmayınız sayın ASLAN . CHP size emaneten 15 millet vekili vererek seçime katılmanızı sağladı . M.Vekli seçimlerinde aldığınız oy da , son açıklamalara göre %10'un altına düşmüş gözüküyor . Siz bu açıklamayla , bir siyasi partiden çok , bir çete örgütlenmesini andıran AKP yapılanmasına göz kırpıyor gözüküyorsunuz . Toplum bu yapıdan kurtulmanın yollarını ararken, sizin böyle bir beyanda bulunmanız çok talihsiz bir açıklamadır .AKP'nin artık toplum yararına hiç bir icraat yapacak gücü kalmamıştır. Lütfen bundan sonra kesinlikle bu yapıyı ayakta tutacak ve o bu yapıya cesaret verebilecek söylamlerden kaçınmanız gerekir . DOSTÇA

S. Akdağcık
S. Akdağcık - 2 yıl Önce

Yamanmak tam da bu işte.

SIRADAKİ HABER