İYİ Parti'den 'Millet Bizi Çağırıyor' sloganıyla kurultay: İki partiye mektup gönderilmedi

İYİ Parti'nin bu kararla üstü kapalı “Millet İttifakı içinde HDP’yle anılmak istemediği” mesajını CHP’ye de verdiği ileri sürülüyor

İYİ Parti'den 'Millet Bizi Çağırıyor' sloganıyla kurultay: İki partiye mektup gönderilmedi

İYİ Parti, bugün 2. Olağan Kurultayı’nı ANFA Altınpark’ta yapacak.

 “Millet Bizi Çağırıyor” sloganıyla gerçekleştirilecek kurultay, salgın nedeniyle seyircisiz yapılacakken, kurultayda tek aday olan Genel Başkan Meral Akşener’in, “çarşaf” liste ile delegelerin karşısına çıkacağı ancak delegelere liste içinde 100 kişilik bir “anahtar liste” sunulacağı da belirtiliyor.

Cumhuriyet'ten Selda Güneysu'nun haberine göre; Kurultayda asıl rekabet ise partinin 50 kişilik genel idare kurulu (GİK) ve 11 kişilik merkez disiplin kuruluna (MDK) üyeliklerde yaşanacak.

Oy kullanma işlemleri sırasında 40’tan fazla sandık ve 150 kabin kurulacak. ‘Z’ kuşağından da oy almayı hedefleyen parti yönetimi, kurultay için bir de “Benim sıram, benim zamanım” adlı bir rap şarkısı hazırladı.

MHP VE HDP’YE MESAFE

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri ile yerel seçimlere CHP ile Millet İttifakı çatısı altında giren İYİ Parti, seçimler sonrasında “HDP ile örtülü şekilde yakınlaşıldığı” iddialarının önünü almak için, kurultayda HDP’ye davette bulunmadı.

Akşener’in imzasıyla MHP ve HDP dışındaki siyasi partilere gönderilen mektupta da “kurultaya davetin salgın nedeniyle yapılamadığı” anlatıldı.

Ancak bu mektup, MHP ve HDP’ye gönderilmedi. Parti yönetiminin bu kararla üstü kapalı “bundan sonra, Millet İttifakı içinde HDP’yle anılmak istemediği” mesajını CHP’ye de verdiği ileri sürülüyor.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2020, 16:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
Melek
Melek - 7 ay Önce

Aman ha HDP’nin adını bile anmayın. MaazAllah ülkeye barış gelir demokrasi gelir sonra. Hiç olacak şey mi bu. Hem zaten onlar millet mi ki, Onlar uzaylııı..korkun onlardan...

SIRADAKİ HABER