İYİ Parti'den Bahçeli'ye: Meşru siyaset zeminini hiçbir surette terk etmeyeceğiz

İYİ Parti Başkanlık Divanı,  Akşener’in evin önünde basın açıklaması yaparak, dün akşam ki olayları provokasyon olarak nitelendirdi

İYİ Parti'den Bahçeli'ye: Meşru siyaset zeminini hiçbir surette terk etmeyeceğiz

İYİ Parti Başkanlık Divanı üyeleri, Genel Başkan Meral Akşener'in evinin önünde basın toplantısı düzenledi.

Dün akşam MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin açıklamasının ardından Akşener’in evinin önünde düzenlenen protestoya tepki gösterilen açıklamada, "İYİ PARTİ’ye kurulmak istenen 'kriminalize etme kumpası'na düşmeyeceğiz. Meşru siyaset zeminini hiçbir surette terk etmeyeceğiz. Sözü ayağa düşürmeyeceğiz" denildi.

MHP’li bir grup dün akşam Meral Akşener’in evinin önüne giderek, “Bir gece ansızı gelebiliriz”,  “Bozkurtlar burada çakallar nerede”, “Hareketin lideri Devlet Bahçeli” sloganları atmıştı.

İYİ Parti Genel Sekreteri Cihan Paçacı’nın yaptığı Başkanlık Divanı açıklaması şöyle:

‘MAFYA RACONUNDA BİLE YOK’

Dün akşamdan bu yana, Genel Başkanımız sayın Meral Akşener’in şahsında, Türk siyaseti, tarihinde örneği görülmemiş seviyesizlikte bir saldırı ile karşı karşıyadır. Yaptıklarının kendisine ve “büyüğüne” hatırlatılması karşısında söyleyecek sözü, savunacak kozu kalmayan Sn. Devlet Bahçeli sosyal medyada tehditler savurmuştur. Yaşananlar göstermiştir ki siyasi zeminde sözün bittiği, tuzun koktuğu eşiğe gelmiş bulunuyoruz. Bir kadını tehdit etmek, bir kadının yoluna pusu atmak, gece karanlığında bir kadının kapısına adam yollamak, geçtik Türk töresini, affettirmeye pek hevesli olduğu mafyanın raconunda bile yoktur.

‘MİLLETİN GİT DEDİĞİ YERE KADAR GİDECEĞİZ’

Türkiye’nin Erdoğan-Bahçeli ortaklığı tarafından derin bir siyasi, idari ve ekonomik krize sürüklenmesi karşısında, İYİ Parti’nin sözü ve duruşu milli vicdanda karşılık bulmuştur. İYİ Parti olarak, kriz, af teklifi ve ikinci kozmik oda vakası olan McKinsey anlaşması konularında, mağdurun, mazlumun, milletin yanında durduk. Bu karanlıkta Türk Milleti’nin işaret fişeği olduk. Hakikati en gür sesle haykırdık ve duyurduk. 81 milyon emin olsun ki, böyle yapmaya devam edeceğiz. Milletimizin “git” dediği yere kadar gideceğiz, “ol” dediği yerde olacağız.

‘TUZAĞA DÜŞMEYECEĞİZ’

Parti’ye kurulmak istenen “kriminalize etme kumpası”na düşmeyeceğiz. Meşru siyaset zeminini hiçbir surette terk etmeyeceğiz. Sözü ayağa düşürmeyeceğiz. Türkiye 8 şehit verdiği gün, bu büyük acısını ve sorumlularını, teröristle masaya oturanları, şehirlere bomba döşenirken izleyenleri konuşmalıdır. Bunu engellemek için oynanan oyunu görüyoruz. Siyaset, bir Genel Başkan’ın evinin önüne gece yarılarında ana kuzularını göndererek yapılacak iş değildir. Tehdit ve üslupsuzluk, siyaseti sokak raconu seviyesine düşürmemelidir. Bu gün iktidarın ”her istediğimi yaparım” keyfiliğinin arkasında, şahsına yapılan onca hakareti sineye çekerek iktidara siyasi avans veren MHP Genel Başkanı’nın desteği vardır.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2018, 23:46

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER