İyi Parti'den AKP'ye: Yüzde 40 size yetmez

İyi Parti sosyal medyadan yaptığı açıklamayla AKP'nin 'revize' talebine yanıt verdi

İyi Parti'den AKP'ye: Yüzde 40 size yetmez

İyi Parti, Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sistemi ile birlikte getirilen yüzde 50+1 ile seçilebilme sisteminin AKP tarafından yüzde 40 olarak revize edilmek istenmesine sosyal medya üzerinden yanıt verdi. İyi Parti'den yapılan açıklamada "Yüzde 40 size yetmez, Erkek ve bıyığı olan. Bakanlık yapmış damadı bulunan. Maybach'a binen şartını da ekleyin tasarıya" ifadeleri kullanıldı.

Geçtiğimiz günlerde AKP'nin eski bakanlarından Faruk Çelik tarafından gündeme getirilen, 'yüzde 50+1 sisteminin Türkiye'yi yoracağı' görüşü, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da dile getirildi. Erdoğan'ın, "Muhalefetten gelirse tartışmaya açığız" sözlerinin ardından önce CHP, ardından da İyi Parti'den açıklama geldi.

CHP, Erdoğan ve AKP'nin önerisini 'gündemimizde yok' diyerek reddederken, İyi Parti sosyal medyadan yaptığı açıklamayla AKP'nin 'revize' talebine yanıt verdi.

İyi Parti'den yapılan açıklamada, "%40 size yetmez @akparti. Boyu 1,85'ten uzun olan. Erkek ve bıyığı olan. Bakanlık yapmış damadı bulunan. Maybach'a binen şartını da ekleyin tasarıya" ifadeleri kullanıldı.
 

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2019, 21:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER