İYİ Parti'de iki ilçe başkanı görevden alındı, Antalya Milletvekili istifa etti

Çokal, İYİ Parti’de ‘kişisel hesapların ve egoların parti ilkelerin önünde engel olduğunu ve parti yönetiminin bu durumu yönetemediğini’ söyledi

İYİ Parti'de iki ilçe başkanı görevden alındı, Antalya Milletvekili istifa etti

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal, gece yarısı yaptığı açıklama ile partisinden istifa etti.

Buna sebep olarak da Muratpaşa ve Kepez ilçe başkanlarının gece yarısı görevden alındıklarını gösterdi.

Çokal, "Yol arkadaşlarım ve şahsım da uzun zamandır değersizleştirmeye ve tacizlere maruz kalmaktadır. Antalya’da kongre sürecine gidilirken, Antalya’nın iki büyük ilçe başkanın görevden alınması da bu durumun bir sonucu olduğu gibi, demokrasi vurgusu yapan bir partinin kendi kongre sürecinde adil ve eşit bir ortamı sağlayamadığının da bir göstergesidir" dedi.

 ‘PARTİDE EGO VE KİŞİSEL HESAPLAR İLKELERİN ÖNÜNE GEÇTİ’

İYİ Parti’de ‘kişisel hesapların ve egoların parti ilkelerin önünde engel olduğunu ve parti yönetiminin bu durumu yönetemediğini’ söyleyen Çokal, istifa gerekçelerini şöyle açıkladı:

“Bir siyasi parti için, millete güven vermenin ve iktidar hedefine doğru ilerlemenin öncelikli yolu, dile getirdiği genel ilkelerin uygulamadaki uygunluğunun görünürlüğüdür. Ben İYİ Parti’de bu görünürlüğün sağlanacağına, Türkiye’de yitip giden değerlerin bu parti ile aşılacağına ve ülkemiz için daha iyi bir gelecek olacağına inanarak bu yola çıkmıştım. Ancak bu süreçte gördüm ki, kişisel hesaplar ve egolar bu ilkelerin önünde bir engel olarak duruyor ve en yetkili makamlar dahi bu ilkelerin önündeki engelleri yönetemiyor. Ben İYİ Parti’nin bütün gönüllülerinin, emek verenlerinin değerli olduğuna inandım. Eğer emekler, kişisel hırs ve egolara ezdirilir, değersizleştirilmeye çalışılırsa ve bu durum siyasi bir partide alışkanlık haline geldiyse ne yazık ki ülkeye ümit olamaz!”

‘YOL ARKADAŞLARIM VE ŞAHSIM TACİZE MARUZ KALDIK’

Antalya’da Kepez İlçe Başkanı Osman Bulut ve Muratpaşa İlçe Başkanı Mustafa Gönenç’in gece yarısı görevlerinden alındıklarına dikkat çekerek, bu durumun parti içindeki savaşların bir sonucu olduğunu işaret eden Tuba Vural Çokal, “Yol arkadaşlarım ve şahsım da uzun zamandır değersizleştirmeye ve tacizlere maruz kalmaktadır. Antalya’da kongre sürecine gidilirken, Antalya’nın iki büyük ilçe başkanın görevden alınması da bu durumun bir sonucu olduğu gibi, demokrasi vurgusu yapan bir partinin kendi kongre sürecinde adil ve eşit bir ortamı sağlayamadığının da bir göstergesidir. Hal böyle iken, yol arkadaşlarımın, dava arkadaşlarımın birçoğu görevden alınırken, değersizleştirilirken, benim bu görevi sürdürmem siyasi rüşvet görüntüsü vermektedir” ifadelerini kullandı.

‘DAĞDAN GELENLERİN ÖNÜNÜ AÇIYORUZ’

“Antalya İl Başkanlığı en çalışkan ilçelerden ikisine yönelik uzun süreli bir itibarsızlaştırma ve tezvirat kampanyası yürütürken şahsımızı da hedef almıştır” diyen Çokal, “Ekip arkadaşlarımız her türlü iftira karşısında sessizce ya istifa etmiş ya da hakaretleri görmezden gelmiştir. Ancak buna rağmen daimi surette hedef alınmışlardır. Türk Milliyetçiliğini daha etkin kılmak ve Türklerin iktidar yürüyüşüne Meral Akşener’in önderliğinde ulaşmak adına çıktığımız bu yol beklentileri karşılayamamıştır. En önemlisi şahsımı Antalya seçmeni seçmiştir. Antalya dışından zorlama bir siyasetin Antalya’ya dayatıldığı bu siyasal durumun adı üzüm yemek değil bağcı dövmektir. Bağban olarak çekiliyor, Dağdan gelenlerin önünü açıyoruz” diye konuştu.

PARTİDEKİ TÜM GÖREVLERDEN İSTİFA

Tüm bu nedenlerle partideki tüm görevlerinden istifa ettiğini açıklayan Çokal,  “STK’larla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı, GİK üyeliği görevlerimden, Kurucu İlçe Başkanı olarak göreve başladığım İYİ Parti üyeliğimden istifa ediyorum” dedi.

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER