İran'dan Suriye saldırısına sert tepki: Sonuçlarına katlanacaklar

İran Dışişleri Bakanlığı, ABD, İngiltere ve Fransa'nın Suriye saldırısını sert bir dille eleştirerek sonuçları hakkında uyardı

İran'dan Suriye saldırısına sert tepki: Sonuçlarına katlanacaklar

İran Dışişleri Bakanlığı,  ABD, İngiltere ve Fransa Suriye'de kimyasal silah üretim ve depolama tesisleri olduğu iddia edilen hedeflere füze saldırısı düzenlemesine ilişkin açıklama yaptı.

İran Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, kimyasal saldırı iddialarının ardından başkent Şam'a düzenlenen saldırıyı sert bir şekilde eleştirdi.

Bakanlık, saldırının bölgede ciddi sonuçlar doğuracağını ifade etti.

İran Devrim Muhafızları Komutanının Siyasi Yardımcısı Yedullah Cevani yaptığı açıklamada "ABD’liler gerçekleştirdikleri saldırının doğurduğu sonuçlara katlanacak" dedi.

İran Devrim Muhafızları Komutanının Siyasi Yardımcısı Yedullah Cevani, ABD ve müttefiklerinin Suriye saldırısı hakkında "Söz konusu saldırı ile süreç değişmeyecek ancak durum daha karışık bir hale gelecektir ve bu karışık durum kesinlikle ABD’nin zararına olacak. ABD’liler Suriye’ye gerçekleştirdikleri saldırının bundan sonra bölgede doğuracağı sonuçlarının sorumlusu, bu sonuçlar şüphesiz ABD’nin çıkarları doğrultusunda olmayacak” ifadelerine yer verdi.

Cevani açıklamalarının devamında "Böylesi kararlar ile kesinlikle direniş cephesi gücünü kaybetmeyecek, tam tersi güçlenecek. Böylece direniş cephesi bu tür müdahaleci eylemlere karşı mücadele etme olanağı artacaktır. ABD’liler gerçekleştirdikleri saldırının doğuracağı sonuçları beklesin" dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2018, 16:07

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER