Irak ve Suriye tezkereleri kapalı oturumda görüşülecek

AK Partili Mustafa Elitaş, Irak ve Suriye tezkereleriyle ilgili açıklama yaptı...

Irak ve Suriye tezkereleri kapalı oturumda görüşülecek

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Irak ve Suriye tezkereleriyle ilgili açıklama yaptı. Elitaş, "TBMM'ye gelecek olan tezkereler, muhtemelen kapalı oturumda görüşülecek" dedi.

Elitaş, TBMM’de gazetecilerle yaptığı sohbette; "Tezkere'nin kabulüyle ilgili 1 Mart'taki gibi bir durum yaşanabilir mi?" sorusuna, bugün yaşanan durumun 1 Mart 'tan farklı olduğunu dile getiren Elitaş, "Bugün ülkemize karşı açık tehdit var. Top mermileri düşüyor. Türkiye 'nin kendisi için alması gereken tedbirler söz konusu..." karşılığını verdi.

TEZKERELER 2 EKİM'DE GÖRÜŞÜLECEK

TBMM’nin yeni yasama yılı, 1 Ekim Çarşamba günü (yarın) başlayacak. 2 Ekim Perşembe günü ise, "Suriye kaynaklı tehditler" konusunda yabancı ülkelere asker gönderme yetkisini içeren tezkere ile Irak’ın kuzeyinde PKK’ye yönelik sınır ötesi harekat yapma yetkisi veren Irak tezkeresi, TBMM Genel Kurulu’nda görüşülecek.

TEZKERELERİN İÇERİĞİ BELLİ DEĞİL

Ana çerçevesi 2006’da belirlenen Kuzey Irak tezkeresi ile 2012’de belirlenen Suriye tezkerelerinin, IŞİD tehdidini de kapsayıp kapsamayacağı, kapsarsa IŞİD adının tezkerede zikredilip edilmeyeceği ise en çok merak edilen soruların başında geliyor. (Ajanslar)

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2014, 18:56
YORUM EKLE