Instagram, Erbakan'ın aşı karşıtı açıklamalarını kaldırdı

Erbakan'ın 'zararlı ve yanlış bilgiler içerdiği' gerekçesiyle gönderisi kaldırıldı

Instagram, Erbakan'ın aşı karşıtı açıklamalarını kaldırdı

İstanbul'da cumartesi günü düzenlenen aşı karşıtı mitinge bazı siyasi partilerin destek vermesinin ardından bugün de Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı c'dan benzer açıklamalar geldi.

Konya'daki parti çalışmaları kapsamında basın mensuplarıyla bir araya gelen Erbakan, korona virüsü aşısıyla ilgili gelen bir soruya, "Aşı olmadım, olmayı da düşünmüyorum" cevabını verdi. Fatih Erbakan, mRNA teknolojisiyle ilgili ise, "mRNA demek insanın hücre çekirdeğine girmek demektir. Yarı insan yarı maymun çocuklar doğurmasına sebep olabilirsiniz. 3 kulaklı 5 gözlü yaratıklar doğmasına yol açabilir" iddialarında bulundu.

INSTAGRAM İZİN VERMEDİ

Fatih Erbakan'ın bilim karşıtı bu sözleri tartışmalara neden oldu. 

Instagram, Fatih Erbakan'ın bu sözlerinin bulunduğu paylaşımı 'zararlı ve yanlış bilgiler içerdiği' ve Topluluk Kuralları'na aykırı olduğu gerekçesiyle kaldırdı. 

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2021, 11:21

YORUM EKLE
YORUMLAR
yanlış tanımlama
yanlış tanımlama - 3 gün Önce

aşı karşıtı yanlış etiketleme biz ve bizim gibiler zorunlu aşı diktesine ve zorunlu doğruluğu bile şüpheli insanlara eziyet olsun diye yapılan pcr testine karşıyız.isteyen ölümden korkan gitsin grip aşısı gibi istedikleri kadar aşı olsun.biz bu aşılara güvenmiyoruz bu aşılar gen aşısı gen aşısı bu aşıyı yapanlar bile bunun sonuçlarını bilmiyor biz niye olalım ki.çiçek aşısı değil tetanoz aşısı değil her hangi tescillenmiş verem aşısı değil.eskiden gümüş aşılar varmış gümüş insan sağlığı için iyi diyorlar ama bu aşıların için çelik hatta grafen oksik çıkıyor.granfen i araştırın dünyanın en ince en iletken en güçlü en küçük maddesi dalga boyu gönderdiğinizde nasıl mr da su moleküllerini titreştirerek 3 boyutlu tahlil yapıyorlar.grafende 3 ayrı renk değişimi oluyormuş genetik sayfalarında bu var artılarıda var eksileride var yazıyor.aradan bir 5 10 yıl geçsin bütün artılar eksiler sonuçlar çıksın ondan sonra aşı olmak mantıklı şuan değil.

Fatih hesap ver!!!
Fatih hesap ver!!! - 2 gün Önce

''Kayıp Trilyon'' davasının tosuncuğu, din istismarcısı parazitler...

SIRADAKİ HABER