İnce: Andımız kararında sadece Danıştay’ı eleştirmek şark kurnazlığıdır

İnce, Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu tarafından alınan andımızın okutulmasını engelleme kararına ilişkin siyasetçilerin Danıştay’ı hedef alarak yaptığı eleştirilere tepki gösterdi

İnce: Andımız kararında sadece Danıştay’ı eleştirmek şark kurnazlığıdır

Andımız kararıyla ilgili siyasetçilerin yaptığı açıklamalara tepki gösteren Muharrem İnce, "Andımızı kaldıran, okullarda okunmasını yasaklayan hükümettir. Buna karşı açılan davada Danıştay’ın aldığı karar nedeniyle sadece Danıştay’ı eleştirmek şark kurnazlığıdır" ifadelerine yer verdi.

Yeni parti kurma çalışmalarını sürdüren Muharrem İnce, Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu tarafından alınan andımızın okutulmasını engelleme kararına ilişkin siyasetçilerin Danıştay’ı hedef alarak yaptığı eleştirilere tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan İnce, “Andımızı kaldıran, okullarda okunmasını yasaklayan hükümettir. Buna karşı açılan davada Danıştay'ın aldığı karar nedeniyle sadece Danıştay'ı eleştirmek şark kurnazlığıdır. 2018'de Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu'na itiraz eden Milli Eğitim Bakanlığı’dır” dedi.

İnce, daha önceden andımız kararıyla ilgili yaptığı açıklamasında, “Andımızın ve devlet madalyalarından Atatürk kabartmasının kaldırılması; Cumhuriyet ile sorunu bitmeyenlerin yaptığı yeni bir meydan okumadır, ülkemizin ve devletimizin kuruluşuna, kurucusuna ihanettir. Ne yaparsanız yapın gönlümüzden ve mücadelemizden Atatürk'ü silemezsiniz” demişti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
akp nin yaptığı iyi icratı bu andımızı kaldırmak
akp nin yaptığı iyi icratı bu andımızı kaldırmak - 4 hafta Önce

adamlar işsizlikle ekonomi ile uğraşmıyor türk olmayana zorla türküm dedirtmek gibi saçma sapan işlerle uğraşıyor.akp nin hakkını yemeyelim akp nin doğru yaptığı işlerde var ve bunlardan biri andımızı kaldırmasıda doğru bir icratıdır.bir insan neyse ne zaten ailesi onu aşılar sen okulda çocuklara hayatta karşılaşacağı tüm haklarını öğret nasıl para kazanılır girişimciliği onu öğret toplumsal ve çevresel bilinçlendirmeyi öğret sağlıklı yaşamı öğret yani şu okula ırkçılık , siyaset hatta ve hatta taraflı inançları dikte ederek bir yere varılmaz.

SIRADAKİ HABER