İmamoğlu: Seçime 2 gün kala enteresan taklalar atılıyor

İmamoğlu, Ataköy Uluslararası Gençlik Merkezi'nin bakanlığa devri için protokol imzalandığı iddiasına tepki gösterdi

İmamoğlu: Seçime 2 gün kala enteresan taklalar atılıyor

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İmamoğlu, Twitter paylaşımında ise “Seçime 2 gün kala enteresan taklalar atılıyor. Gerçekten İstanbul’da ne var, neyin peşindeler? İBB’de neler oluyor da bu panik yaşanıyor?” ifadelerini kullandı.

 “Ataköy Uluslararası Gençlik Merkezinin Gençlik ve Spor Bakanlığına devredilmesi için protokol imzalandığı” iddiası sorulan İmamoğlu, süreci takip ettiklerini söyledi.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın belediye başkanlığı görevini vekaleten yürüttüğünü hatırlatan İmamoğlu, “Vali Bey de dahil görevini yapacak ve herkes haddini bilecek. Devlet adına ben de haddimi bileceğim. Vali Bey’e istirham ediyorum, imzasının kıymetini ve sınırını bilsin” dedi. 

Zabıtalarının afişleri kestiğini anlatan İmamoğlu, “Vali Bey, sizden istirham ediyorum. Bizim yerimize vekalet ediyorsunuz. Vekalet etmenizin tek bir sebebi var. Hukuksuz karar. Bu süreçte bari siz ortada durun. Bu işlere girmeyin. Bu protokol önünüze geldi diye imzalamayın. Bakın bu iş şehrin iradesidir. Kaldı 2-3 gün. Ne aceleniz var da bir protokol imzalıyorsunuz?” ifadelerini kullandı.

‘BAKANLIĞIN NASIL PARTİZANLIK YAPTIĞINI YAŞAMIŞ BİR BAŞKANIM’

Kararın hukuki yönünü inceleceklerini aktaran İmamoğlu, şöyle devam etti:

“Devlet adamlığına yakışan bir imza değil. Bakanlığa devrediyorsunuz. Kimin malını? Partizanlık mı yapıyorsunuz? Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın nasıl partizanlık yaptığını yaşamış bir belediye başkanıyım. Beylikdüzü Belediyesi’ne ait spor salonunu devretmemekte attığı taklaları geçmişteki iki spor bakanını ziyaret ederek anlattım, iyi bilirler. Sayın Başbakanı ziyaret ettim. Sayın Yıldırım’dı Başbakan. ‘Haklısınız’ dedi ama tek bir kelime edemedi daha sonra. Tapusu bizim, mal bizim, mülk bizim, meclis kararı bizim. Burası parti ülkesi mi? Vali Bey de dahil görevini yapacak ve herkes haddini bilecek. Devlet adına ben de haddimi bileceğim. Vali Bey’e istirham ediyorum, imzasının kıymetini ve sınırını bilsin. Pazartesi, salı itibarıyla Allah’ın izniyle geleceğiz ve hukuki olarak bakacağız. Dava açma hakkımızı da kullanacağız.”

İmamoğlu, konuyla ilgili Twitter paylaşımında ise “Seçime 2 gün kala enteresan taklalar atılıyor. Gerçekten İstanbul’da ne var, neyin peşindeler? İBB’de neler oluyor da bu panik yaşanıyor? Merak ediyorum. Milletim de bu paniğin nedenini merak etsin” ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2019, 17:45

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER