İmamoğlu: Cumhurbaşkanı ile görüşmeye WhatsApp grubu kurulsun diye gitmedik

"İki aydır verilen sözün yerine getirilmesini istiyoruz"

İmamoğlu: Cumhurbaşkanı ile görüşmeye WhatsApp grubu kurulsun diye gitmedik

İstanbul Büyükşehir Belediye(İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB’nin Boğazlar üzerindeki bazı yetkilerin Çevre ve Şehircilik Bakanlığına devriyle ilgili tartışmalar hakkında, ”Sayın Cumhurbaşkanı söz verdi, muhatabını kıldı. Biz bu daveti bekliyoruz. Oraya WhatsApp grubu kurulsun diye gitmedik" dedi. 

TÜYAP Kitap Fuarı'nın açılışında konuşan İmamoğlu, Ekim ayında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da inisiyatifi ile kurulan WhatsaApp grubunu hatırlattı. İmamoğlu “İki ay önce Ankara’daydık. Bir komisyon kurulmasını önermiştik. Cumhurbaşkanının taahhüdü ile sayın Fuat Oktay görevli kılındı. 'Bu toplantıyı yapın’ dedi. Tam 2 ay oldu. Bir tane WhatsApp grubu kuruldu. Biz oraya Whatsaap gurubu kurulsun diye gitmedik. Onu herhangi birisi de kurabilirdi. İki aydır verilen bu sözün yerine getirilmesini istiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı söz verdi talimat verdi muhatabını kıldı. Biz bu daveti bekliyoruz hazırlıklarımız var. Masada bunları oturup konuşacağız" diye konuştu. 

İmamoğlu, Boğazlardaki yetki devrine ilişkin de "demokrasiye ve anayasa aykırı" görüşünü yineledi. 

NE OLMUŞTU?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve Boğaz'daki dört ilçe belediyesinin İstanbul Boğazı ile ilgili yetkilerine son verilmesine yönelik bir kanun teklifi hazırladığı bildirildi. Teklife göre, Boğaz’la ilgili artık yeni kurulacak "Boğaziçi Başkanlığı" ve iki kurul söz sahibi olacak ve kurul üyelerini Cumhurbaşkanı atayacak.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2019, 10:49

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER