‘İl başkanın PKK'lı mı, yoksa gönüllü mü gitti?’

Hüseyin Aygün Başbakan’a söylediklerini hatırlattı...

‘İl başkanın PKK'lı mı, yoksa gönüllü mü gitti?’

Başbakan Erdoğan, “Geçen CHP'li milletvekili arkadaşımızı kaçırdılar. Acaba burada bir kaçırma eylemi var mı? Samimi söylüyorum, bu iş kısa zamanda bitecek bir iştir. Nitekim öyle oldu. 6 saat yol yürümüş, dağa çıkarmışlar falan filan. Bunlar da doğrulanması gereken şeyler. Dikkat edin milletvekilinin kullandığı ifadeler enteresan, 'arkadaşlarımız' diyor, 'teröristler' diyemiyor, ifade bir kere temelinde sakat.  Biz kaçırma olayıyla ilgili kamuoyu araştırması yaptırdık. Kimse bu kaçırılma olayına inanmıyor. Halk böyle bir olaya inanmıyor. Böyle bir şey gerçekçi değil diyorlar” demişti.

 

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, Beytüşşebap baskını konusundaki görüşlerini takipçilerine Twitter üzerinden aktardı Başbakan’a da söylediklerini hatırlattı.

 

Aygün, “Tek yol silahsızlanma, müzakere, barış ve eşit yurttaşlıktır! Bugün AKP Hakkâri İl Başkanı’nın kaçırıldığı haberi geldi, başkanın bir an evvel özgürlüğüne kavuşmasını dilerim, PKK elindeki tüm ‘esirleri’ şartsız ve gecikmesiz serbest bırakmalıdır, bu etik bir gerekliliktir” dedi.

 

Hüseyin Aygün günün “bilançosunun” 10 ölü ve AKP Hakkâri İl Başkanı’nın kaçırılması olduğunu belirterek, “Kürt sorunu böyle mi çözülecek? 20 yaşındaki çocukları öldürerek mi? Bu yol çıkmazdır; halkların boğazlaşmasına ve kan banyosuna götürür. Tayyip Erdoğan ve hükümetin izlediği politika Kürt sorununu içinden çıkılamaz hale getirmiştir, içte ve dışta savaş politikası izlenerek barış ve kardeşlik olmaz” açıklamalarında bulundu.

 

Hüseyin Aygün şöyle devam etti:

 

“BENİ PKK’LI İLAN EDİP HEDEF GÖSTERDİNİZ”

“Türkiye'yi komşu Suriye'ye karşı ‘savaşın üssü’ haline getirenler ‘kendi sorunu’ olan Kürt sorununun üstesinden gelemez! Tek yol silahsızlanma, müzakere, barış ve eşit yurttaşlıktır! Bugün AKP Hakkâri İl Başkanının kaçırıldığı haberi geldi, başkanın bir an evvel özgürlüğüne kavuşmasını dilerim, PKK elindeki tüm ‘esirleri’ şartsız ve gecikmesiz serbest bırakmalıdır, bu etik bir gerekliliktir, bu vesileyle bir sözüm de Başbakan'a: Bir kaç gün evvel ‘kaçırıldığından şüpheliyim’ diyerek beni ‘PKK'lı’ ilan ettin ve linç kafilelerine hedef gösterdin, senden olumlu bir değerlendirme zaten beklemiyorum; özgürlük ve güvenliğime gelecek herhangi bir zarar artık senin hanene yazılacak, ayrıca merak ediyorum senin il başkanın ‘PKK'lı’ mı, yoksa ‘gönüllü’ mü gitti? Ona da bir anket yaptıracak mısın?”

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2012, 15:01
YORUM EKLE