İhsanoğlu: Milliyetçilikle gurur duyuyoruz

İhsanoğlu Ankara'da

İhsanoğlu: Milliyetçilikle gurur duyuyoruz

Ankara’da cumhurbaşkanı seçimi için çalışmalarını sürdüren Ekmeleddin İhsanoğlu, İstiklal Marşı polemiğiyle gerçek gündemin saklandığını ifade ederek, “Rejimi değiştirmek, diktatörlük kurmak istiyorlar” dedi.

Milliyetçilikle gurur duyduklarını da söyleyen ihsanoğlu, "Milliyetçiliği ayaklar altına alıyoruz diyenlerle işimiz yoktur. Biz gurur duyuyoruz. Ne mutlu Türküm diyene. Bizim şiarımız budur" dedi.

Keçiören Gazino'da halka seslenen İhsanoğlu, bir haftadır "İstiklal Marşı ve Çanakkale şehitleri” konusunun gündemi meşgul ettiğini söyledi.

İhsanoğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

"Böyle seçim kampanyası olur mu? Türkiye'yi bununla meşgul ediyorlar, kendi gündemlerini saklıyorlar. Bunların gündemi nedir? Rejimi değiştirmek, diktatörlük kurmak istiyorlar. Şimdi biz bunları açığa çıkardığımız için, onlar eski vesayeti yıktılar kendi vesayetlerini kurdular. Onu da kamufle etmek istiyorlar.

'Şüheda fışkıracak', yok 'Akif şiiri'. Prompterdan yanlış okuyanlar bile var. Kendileri tenkit ediyorlar bizi. Yani biz sürçü lisan üzerinde duracak olursak hiçbir şey konuşamayız. Yani insan kendi evladından bahsederken, 'Ben evlatlarıma helal lokma yedirtmem' diyerek sürçü lisan ediyorsa, helali haramı karıştırıyorsa... Biz bunların üzerinde durmuyoruz, bunlar insanlık hali. Bunlarla milleti oyalamayın.

Millet ciddi meseleleri, rejimin nereye gideceğini konuşmak istiyor. Siz rejimi mi değiştirmek istiyorsunuz? Siz kendi siyasi görüşünüzün vesayetini mi kurmak istiyorsunuz Millet bunu dinlemek, tartışmak istiyor. Bunu kamufle etmek için Yahya Kemal'den, Fuzuli'den, Baki'den sabaha kadar prompterdan şiir okuma yarışması yapmıyoruz."

Ekmeleddin İhsanoğlu, daha sonra İncirli ve Yenimahalle'de birer konuşma yaptı.

İhsanoğlu, Yenimahalle'deki konuşmasında, "Milliyetçiliği ayaklar altına alıyoruz diyenlerle işimiz yoktur. Biz gurur duyuyoruz. Ne mutlu Türküm diyene. Bizim şiarımız budur" dedi.

İstanbul'da bir grubun cihat namazı kılmak için geldiğini hatırlatan İhsanoğlu, "Ne cihadı Allah aşkına? Kime karşı? Bizim bildiğimiz son cihad 1. Dünya Savaşı'nda ilan edildi. Daha sonra ilan edilmedi. Yoksa ilan edildi de bizim haberimiz yok mu? Bunlar kim? Devletimiz, liderlerimiz, siyasetçilerimiz cevap vermiyor. Bir Allah'ın kulu çıksın da bize bu mücahitlerin kim olduğunu anlatsın" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2014, 23:43
YORUM EKLE