İhsan Eliaçık'tan Nihat Hatipoğlu'na sert eleştiri

"Aldığın paraları o seni dinleyen garibanlara dağıtabilir misin?"

İhsan Eliaçık'tan Nihat Hatipoğlu'na sert eleştiri

İlahiyatçı Yazar İhsan Eliaçık ATV'de Ramazan ayı için program yapan ve 600 bin TL aldığı iddia edilen Nihat Hatipoğlu'nu çok sert sözlerle eleştirdi.

Karadeniz TV'de Bana Dinden Bahset programında Hz Muhamed'in hayatı boyunca din anlattığı için para almadığını söyleyen İhsan Eliaçık, Nihat hatipoğlu için sert ifadeler kullandı.

Dinin alınıp satılan bir şey oladığını söyleyen Eliaçık, "Ben yüzlerce konferans verdim. Hiçbirinden para almadım. Nedir bu ya adam 600 bin TL alıyor. Neymiş? Din anlatıyormuş! Karnınıza ateş dolduruyorsunuz. Bir kişinin ihtiyacı çıplak kalmayacak kadar giyinmek aç kalmayacak kadar yiyecek ve ev kirası çıkar bunları 600 Bin TL'den, ne kaldı? 599 bin TL, Eğer müslümansan, erkeksen O vaaz verdiğin Sultanahmet meydanında 599 bin TL'yi açlara yoksullara dağıtırsın. Nedir bu ya babası oğlu milleti söğüşlüyor. Senin anlattığın Muhammed ile benim anlattığım Muhammed arasında çok fark var. Ben yetim öksüz Muhammed'i anlatıyorum. Yoksullara yardım eden Muhammed'i anlatıyorum." diyerek  tepki gösterdi.


İhsan Eliaçık'tan Nihat Hatipoğlu'na: Eğer... paylaşan: cumhuriyet

 

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2019, 23:33

YORUM EKLE
YORUMLAR
muhammet
muhammet - 5 yıl Önce

Sayin hocam sizi de nihat hocayi da seviyoruz

vatandaş
vatandaş - 5 yıl Önce

Nihat bey Allah ile kul arasına girerek kendince insanları belli düşünceler doğrultusunda fikir oluştumaya çalışmak sizce Allahamı yoksa şeytanamı hizmet eder

murat
murat - 5 yıl Önce

Ezanı aporlerden bile okumak doğru değil iken sanal yayınlar aracılığı ile insanların akıllarını karıştırmak nekadar doğru bilmek gerek. ALLAHU TAALA Kuran da dinden para kazanan kullari içinde ne olacaklarını bildirmiştir. Bunu bile bile özellikle hiç bir ilahatcinin yapacağını düşünmüyorum fakat imamların neden maaş aldığını anlamıyorum birde kurani kerimi parayla satanlari. Ihsan hocam sizi çok seviyoruz ve yaşar hocamizi saçma sapan diziler yerine bize gerçeği verin sözleri daha çok görmek isteriz

SIRADAKİ HABER