İdris Bal: Erdoğan Başbakanlıktan istifa etmeli

Bağımsız Milletvekili Bal, seçimde fırsat eşitliğine vurgu yaptı...

İdris Bal: Erdoğan Başbakanlıktan istifa etmeli

Kütahya Bağımsız Milletvekili İdris Bal, cumhurbaşkanı adayı Erdoğan'ın, yasalar, demokratik ilkeler ve evrensel değerler adına Başbakanlık'tan istifa etmesi gerektiğini ifade etti.

TBMM'de bir basın toplantısı yapan İdris Bal, cumhurbaşkanlığı seçiminin adil olabilmesi için demokrasinin şartlarına uygun bir kampanya süreci yaşanması, fırsat eşitliği olması gerektiğine dikkat çekti.

Milletvekili olabilmek için bile memurluktan istifa edilmesi gerektiğini hatırlatan Bal şöyle devam etti:

"Ben profesördüm, üniversitede çalışıyordum, istifa ettim. Vekillik için ediyorsunuz da cumhurbaşkanı adayı olabilmeniz için başbakanlıktan istifa etmeniz gerekmez mi? Başbakan olmak, memur olmaktan daha mı hafif kalıyor? Başbakan olarak, devletin imkanlarını kullanarak şehir şehir gezeceksiniz, Samsun'dan başlayacaksınız. Herhalde Atatürk'ü de en profesyonel kullanan ekiple karşı karşıyayız. Sayın Başbakan'ın istifa etmesi gerekir. Ne adına gerekir; yasalar, demokratik ilkeler, evrensel değerler adına gerekir."

Başbakan Erdoğan'ın mal beyanına yönelik de konuşan Bal, Başbakan Erdoğan'ın bir evinin bile olmadığına dikkat çekerek, Sezen Aksu'nun, "Bir kedim bile yok" şarkısının aklına geldiğini belirterek, "Bir evim bile yok gibi bir durum ortaya çıkıyor. Çatalca'da medyaya yansıyan villalar var. Urla'daki villa, kimin üzerine? Kısıklı'daki ev, demek ki kendi evi değil" şeklinde değerlendirmelerde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2014, 13:09

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER