İBB Başkanı: Metroda da birinci önceliğimiz en fazla oy aldığımız yerler olacak

Arnavutköy'e metro sözü veren Uysal, gerekçesini de fazla oya bağladı

İBB Başkanı: Metroda da birinci önceliğimiz en fazla oy aldığımız yerler olacak

AKP Arnavutköy Olağan Kongresi'nde konuşan İBB Başkanı Mevlüt Uysal, "Bizim şu anda birinci önceliğimiz metro. Metroda da birinci önceliğimiz en fazla oy aldığımız yerler olacak inşallah" dedi.

"ARNAVUTKÖY'DEN DAHA YĞKSEK OY BEKLİYORUZ"

AKP Arnavutköy Olağan Kongresi'nde konuşan Mevlüt Uysal , "Arnavutköy, Başakşehirle beraber yeni ilçe olan ilçelerimizden birisi.Yeni ilçeler içerisinde baktığımız zaman gelecekte İstanbul'a en fazla mührünü basacak, yeni İstanbul dedirtecek ilçelerimizden birisi. Şu anda 3'üncü havalimanı ile başladı. Devamında Kanal İstanbul, devamında metro... Bunların bir kısmını biz yapacağız. Bir kısmını ilçe belediyemiz, bir kısmını büyükşehir belediyemiz, bir kısmını hükümetimizle yapacağız. Arnavutköy gelecekte ismi her ne kadar köy olsa da şu anda Bakırköy, Kadıköy neyse ondan daha önde olacak"dedi.

Arnavutköy'e metro sözü veren Uysal,"Ak Parti kurulduğundan bugüne baktığımız zaman Arnavutköy oyu en fazla olan ilçelerimizden birisi. Sayın Başbakanın o konuda büyükşehir olarak Arnavutköy'e borcumuz olduğunu düşünüyorum. Bizim şu anda birinci önceliğimiz metro. Metroda da birinci önceliğimiz en fazla oy aldığımız yerler olacak inşallah. Sultanbeyli, ihalesi yapıldı. İnşaatı devam ediyor. Bu yıl içerisinde de Vezneciler,Arnavutköy metrosunun ihalesini yaparız. Kongreler yenilenme diyorum. İnşallah bu yenilenme ile metro sözünü de verdik. Arnavutköy'den daha yüksek oy bekliyoruz diyorum" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Cumhuriyet 

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2018, 16:05

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şahbender yıldız
Şahbender yıldız - 2 yıl Önce

Arnavutköy son durum uyuşturucu açık aleni tavan yapmış hırsızlık en üst seviyede eğtim ve sosyal yaşam sıfır devam eden betonlaşma rantından başka iyi olarak hiç bişe yok parklar okul etrafları Uyuşturucu torbacıları ile dolmuş

SIRADAKİ HABER