Hüseyin Gülerce: Fethullah Gülen, Arınç'ı başbakan yapacaktı

Gülerce, Melih Gökçek'in iddialarını doğruladı

Hüseyin Gülerce: Fethullah Gülen, Arınç'ı başbakan yapacaktı

Star Yazarı Hüseyin Gülerce, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in 'Bülent Arınç' iddiasını doğruladı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in Star yazarı Hüseyin Gülerce'yi kaynak göstererek gündeme getirdiği 'FETÖ, Bülent Arınç'ı başbakan yapacaktı' iddiasına dair Gülerce bugün (17.03.2017) yeni bir yazı kaleme aldı.

Yıllarca 'Gülen Cemaati'ninyayın organı' Zaman Gazetesi'nde yazan, 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonları sonrası hükümetin safına geçen Gülerce, Gökçek'in iddiasını doğrulayarak, 17-25 Aralık öncesi Fethullah Gülen'in kendisini ikna etmek üzere Harun Tokak ve bir iş adamını gönderdiğini öne sürdü. Gülerce'ye göre bu ikili kendisine “Yeni bir hükümet kurulacak, Başbakan da Bülent Arınç olacak. Kabine listesi de zaten hazır…” dedi.

Gülerce 'Arınç'ın başbakanlığı nasıl konuşuldu" başlıklı yazısında "Sayın Arınç Başbakanlığından haberdar mıydı? Daha sonraları Arınç’ın Sayın Erdoğan’a açıktan tavır koyması, FETÖ davaları için, 'Paralel ile mücadele kapsamında açılan o kadar çok dava var ki üstüme cübbeyi tekrar geçirmek istiyorum' demesi o ihtimali akla getirebilir. Dediğim gibi bu konuyu ben 15 ay önce yazdım, kimseden ses çıkmadı. Bugün çok ses getirmesi herhalde '15 Temmuz’un siyasi ayağı' ile ilgili tartışmalardan kaynaklanıyor" ifadeleri kullandı.

Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Melih Gökçek'in açıklamalarının ertesi akşamı TGRT Haber'e telefonla bağlanarak, "Sadece senaryodan ibaret olan bu sözler yalandır, iftiradır. Hüseyin Gülerce’nin diyeceklerini merakla bekliyorum" demişti

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2017, 18:42
YORUM EKLE