Hüseyin Çelik'ten 'dekolteli sunucu' açıklaması

Çelik, 'Bir konuda görüş dile getirmek en doğal hakkımdır' dedi...

Hüseyin Çelik'ten 'dekolteli sunucu' açıklaması

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Hüseyin Çelik katıldığı bir televizyon programında sarf ettiği, "Dün bir kanaldaki, yarışma programında sunucu öyle bir kıyafet gitmiş ki olmaz bu yani. Kimseye karıştığımız yok ama çok aşırı. Dünyada da kabul edilemez” şeklindeki sözlerle ilgili ilk kez açıklama yaptı.

Hürriyet'in haberine göre, twitter hesabında konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Çelik şu ana kadar şu ifadeleri kullandı:

'KONUŞMAMDA BİR TV, PROGRAM YA DA KİŞİ ADI VERMEDİM'

"Pazar günü katıldığım bir TV programında Kamudaki kıyafet serbestliğinin aşırıya kaçabileceğine dair bana bir soru soruldu.

Ben, cevabımda aynı endişenin Üniversitelerdeki kıyafet serbestliği esnasında da dile getirildiğini ancak bunun yersiz olduğunu söyledim.

Cevabımda,kapalı olmak çarşaflı veya peçeli olmak anlamına gelmediği gibi; başı açık olmak da aşırı dekolte giyinmek anlamına gelmez,dedim.

Mülakatta  dekolte giyinmiş bir sunucuyu uçlara örnek olarak verdim. Bu konuşmamda bir TV, bir program veya bir kişi adı asla vermedim."

'İSİMLENDİRMELER MEDYA TARAFINDAN YAPILDI'

"Sonrasında isimlendirmeler, yakıştırmalar medya tarafından yapıldı. Bir kez daha söylüyorum. Duyarlılığımız toplumun genel duyarlılığıdır.

Bir birey, bir TV izleyicisi veya bir politikacı olarak bir konuda görüşümü dile getirmek de benim en tabii hakkım ve ifade özgürlüğümdür.

TV programındaki sözlerimden yola çıkarak "hayat tarzına müdahale  ediliyor" gibi bir istismar konusu çıkarmak kötü niyetli bir çabadır..."

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2013, 01:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER