Hüseyin Aygün serbest bırakıldı

KCK, ‘9 milletvekilinin tutuklu olması halkın iradesine saygısızlık değil mi?’ diye sormuştu...

Hüseyin Aygün serbest bırakıldı

Ovacık karayolunda PKK tarafından kaçırılan CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün serbest bırakıldı. Hüseyin Aygün seçim bölgesi ziyareti için Tunceli'ye gitmiş ve halkla bir araya gelmişti. Hüseyin Aygün'ün kaçırılmasına AKP, CHP ve BDP büyük tepki göstermiş, Aygün'ün derhal serbest bırakılmasını istemişti. Hüseyin Aygün'ün saat 18.00 sıralarında Ovacık İlçesi yakınlarında serbest bırakıldı. Tunceli Valisi, Aygün'ün sağlık durumunun iyi olduğunu, bırakıldıktan sonra Aşağı Torunova karakoluna yürüyerek geldiğini açıkladı.

 

KCK BIRAKILACAK DEMİŞTİ

KCK Yürütme Konseyi Başkanlığı, yaptığı açıklamada Dersim’de kaçırılan CHP Milletvekili Hüseyin Aygün’ün bugün serbest bırakılacağını bildirdi.

 

Açıklamada, “Dersim’de bir gerilla birimimizin kendi inisiyatifi ile Milletvekili Hüseyin Aygün’ü işlemlerinden dolayı bir süreliğine alıkoyduğu kamuoyunca bilinmektedir. Bunun üzerine özellikle AKP tarafından hareketimize karşı bir karalama kampanyası geliştirilmek istenmektedir. Meclis Başkanı Cemil Çiçek, AKP sistemi tarafından haksız yere alıkonulan 9 milletvekilini halkın iradesine saygısızlık olarak görmeyip, hareketimiz tarafından bir milletvekiline dönük gerçekleşen bir günlük tutuklamayı milletin iradesine saygısızlık olarak göstermesi Türk Devletinin çifte standartlı mantığını ortaya koymuştur. Söz konusu vekil, işlemlerinin tamamlanması ardından bugün salıverilecektir” denildi.

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2012, 18:49

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER