Hükümetten Elazığ saldırısı açıklaması

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Van ve Elazığ'da yapılan saldırıların ardından kınama mesajı yayınladı

Hükümetten Elazığ saldırısı açıklaması

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Van ve Elazığ'da yapılan saldırıların ardından resmi Twitter hesabından açıklama yaptı.

2 saldırıyı da kınayan Kurtulmuş, "Terör örgütünün adının PKK, DAİŞ ya da FETÖ olması farketmez. Ülkemize, milletimize ve insanlığa yönelmiş terör kaybetmeye mahkumdur" dedi.

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş'un açıklaması şöyle:

"Dün gece Van'da, bu sabah Elazığ'da gerçekleştirilen hain, menfur saldırıları lanetliyorum. Saldırılarda yaralanan kardeşlerimize acil şifalar, şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Ailelerine sabır diliyorum. İsimleri farklı ama aynı ellerin maşası terör örgütlerine karşı mücadelemiz terör son buluncaya kadar amansız şekilde devam edecek. Terör örgütünün adının PKK, DAİŞ ya da FETÖ olması farketmez. Ülkemize, milletimize ve insanlığa yönelmiş terör kaybetmeye mahkumdur. Ülkemize, milletimize, vatanımıza, bayrağımıza uzanan hainler, onları yönlendirenler ve işbirlikçileri gereken cevabı alacak."

Öte yandan Elazığ'da sabah saatlerinde Emniyet Müdürlüğü binası önünde meydana gelen patlama sonrası Başbakan Binali Yıldırım, Elazığ'a gitme kararı aldı.

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2016, 16:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
İran kınadı
İran kınadı - 2 yıl Önce

http://tr.mehrnews.com/news/1860935/%C4%B0ran-T%C3%BCrkiye-deki-ter%C3%B6r-eylemlerini-k%C4%B1nad%C4%B1