Hükümet Gülen'i ABD'den isteyecek mi?

AKP hükümetinin, Fethullah Gülen'i ABD'den istemek için hazırlığa başladığı iddia edildi…

Hükümet Gülen'i ABD'den isteyecek mi?

Hürriyet gazetesinden Metehan Demir'e göre hükümet Fethullah Gülen'i ABD'den istemek için yasal düzenleme yapacak.

Gazeteci Demir, Twitter üzerinden "Güvenilir bir kaynağa" dayanarak, "Ankara, Fethullah Gülen'in Türkiye'ye dönmesi konusunda Amerika'dan talepte bulunmak için bir dizi hazırlığa başladı" diye yazdı.

Gülen'i getirmek için nasıl bir düzenleme yapılacağı konusunda detay yok. 

AKİT YAZARI DA DİKKATİ ÇEKMİŞTİ

Ancak hükümete yakın yazarlardan Abdurrahman Dilipak da iki gün önce benzer bir iddiada bulunmuştu.  Dilipak,  Yeni Akit'te 26 Şubat günü yayınlanan " Pensilvanya’dan İmralı’ya giden yol!" başlıklı yazısında şunları ifade ediyordu:

"Pensilvanya’daki zat gelişmelerin ne kadar farkında bilmiyorum.. O mu Amerika’daki dostlarını kandırıyor, Amerikalı dostları mı onu kandırıyor, onu da bilmiyorum.. Ama görünen o ki, gelecek günler geçen günleri aratacak. Onu söyleyebilirim. Gülen’e alternatif bir yerleşim mekanı aranıyordu."

Dilipak, şunları ekliyordu: "Eğer operasyon başarılı olsaydı, bir İstanbul’da Anadolu yakasında, bir de Ankara’da malikanesi hazırdı! Eğer uzun sürecek olursa ve Amerika’dan ayrılması gerekecek olursa, Güney Afrika olmayınca Avustralya alternatif merkez olabilirdi.. Ama artık bu hesapların tümü suya düştü.. Artık Amerika’dan çıkarılacak olursa, Türkiye’ye teslim edilebilir.. O zaman Gülen’e İmralı, ona yardım edenlere de Silivri yolu gözükebilir." (ANF)

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2014, 13:30

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER