HÜDA-PAR'dan HDP'ye çağrı: Barış şerbeti içmeye hazırız

Şahin, “HDP, HÜDA-PAR meselesi aile meselesidir” dedi

HÜDA-PAR'dan HDP'ye çağrı: Barış şerbeti içmeye hazırız

HÜDA-PAR Sözcüsü Sait Şahin, HÜDA-PAR ile HDP arasındaki ilişkileri normalleştirmenin zamanının geldiğini söyledi ve “Kürtlerde bir kardeş HDP’den, bir kardeş HÜDA-PAR’dandır. Biz aile meselesinden bahsediyoruz. HDP, HÜDA-PAR meselesi aile meselesidir. Aile içinin düzelmesi bu memleketin hayrınadır,” ifadelerini kullandı.

HÜDA-PAR Sözcüsü Sait Şahin, KRT televizyonuna konuk olduğu programda, Çağlar Cilara’nın sorularını yanıtladı.

“HDP, HÜDA-PAR meselesi aile meselesidir” diyen Sait Şahin, “HDP velev ki geçmişte bize düşmanlık da yapmış olsa, halen sorunlu da olsa; zihniyet olarak, ideolojik olarak, yaklaşım olarak, pratik olarak sorunlu da görsek, biz yapmak adına, düzeltmek adına, normalleştirmek adına, toplumsal farklı kesimleri yakınlaştırmak adına müspet adılar atmaya çalışıyoruz. HDP’yi de bu bağlamda değerlendiriyoruz. Çoğunluğu, tabanları itibariyle Kürt olan iki partinin normalleşmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu yönde adılar attık. Çünkü toplumun, bölgenin sosyolojisini iyi okumak, göz önünde bulundurmak lazım. Kürtlerde bir kardeş HDP’den, bir kardeş HÜDA-PAR’dandır. Biz aile meselesinden bahsediyoruz. HDP, HÜDA-PAR meselesi aile meselesidir. Dolayısıyla sürgit sorunların, çatışmaların, düşmanlıkların devam etmesini çok doğru bulmuyoruz.  Aile içinin düzelmesi bu memleketin hayrınadır” diye konuştu.

Bu noktada sunucu Cilara “HDP ile barışmak istiyorsunuz,” dedi ve Şahin “Geçmişten bugüne kadar bizden kaynaklı yaşanmış herhangi bir düşmanlık yok. Diğer taraftan kaynaklı yaşanmış maalesef olumsuzluklar oldu. 6-8 Ekim olaylarını dahi çizecek kadar, biz yeter ki iyi niyet görelim, samimiyet görelim, halkımızın, toplumumuzun faydasını görelim biz acılarımızı yüreğimize gömmeye ve bunun üzerine barış şerbeti içmeye, diyalog şerbeti içmeye, normalleşme şerbeti içmeye hazırız. Bu kadar net söylüyorum.

Kaynak: Gazete Duvar

Demokrat Haber’e Destek Olmak İçin Tıklayın >>>

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bravo
Bravo - 11 ay Önce

Bu hüdaparı gerçekten tebrik ediyorum. Adamlar hep yapıcı davranıyor

BAWER
BAWER - 11 ay Önce

Gerçekten tebrik ediyorum. duruşunuz ve samimiyetinize inanmak istiyorum.Allah ferasetinizi artırsın. sizleri de mecliste görmek istiyoruz.