HÜDA-PAR: Bu bize savaş ilanıdır

Dicle ilçe başkanı kaçırılan HÜDA-PAR Genel Başkanı konuştu

HÜDA-PAR: Bu bize savaş ilanıdır

Mardin'de bir çalışanı öldürülen, Diyarbakır'ın Dicle ilçe başkanı kaçırılan HÜDA-PAR, olaylardan BDP ve PKK'yi sorumlu tuttu. HÜDA-PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, ‘Bu PKK’nın bize savaş ilanıdır’ dedi.

El Cezire Türk'te yer alan habere göre HÜDA-PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, bölgenin çözüm süreci adı altında PKK’ye teslim edildiğini savundu.

Dicle İlçe Başkanı Ercan Alparslan’ın derhal serbest bırakılmasını isteyen Yapıcıoğlu, "Eğer serbest bırakılmaz veya kendisine bir zarar verilirse, bundan böyle barış sürecinden artık bahsedilemeyecektir" dedi.

Saldırıların PKK’nın kendilerine yönelik savaş ilanı olduğunu ifade eden Yapıcıoğlu,"Hep siyaset yapmamız gerektiğinden bahsettik, kendileri de siyaset yapmaktan bahsediyorlar ama alttan alta savaş ilanında bulunuyorlar" dedi.

Tabanın tepkisinin önüne geçemeyeceklerini söyleyerek uyaran Yapıcıoğlu, "Daha önce çok sayıda saldırı yapıldı. Bu saldırıları, BDP’nin daha önce seçimlerde uyguladığı gerginlik stratejisinin bir parçası olarak değerlendirdik. Sürekli tabanımızı sükunete davet ettik. Olayların boyutu büyürse ve iş çığrından çıkarsa, bundan sonra olacak olayların önüne geçemeyiz, gücümüz bir yere kadardır" diye konuştu.

Diyarbakır'ın Dicle İlçesi Başkanı Ercan Alparslan, 28 Mayıs Çarşamba günü silahlı bir grup tarafından kaçırılmış, aynı gün Mardin’de seçim döneminde HÜDA-PAR için çalışan Mehmet Uğurtay adlı bir kişi öldürülmüştü.  

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2014, 22:26

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER