Hopa'da Demirtaş standına saldırı

Afişler indirilmek istendi

Hopa'da Demirtaş standına saldırı

Hopa’da Cumhurbaşkanı adayı Demirtaş’ın seçim çalışması için açılan standa bir grup tarafından saldırı düzenlendi.

Hopa Parkı’nda Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş’ın seçim kampanyası kapsamında açılan standa bir grup tarafından saldırı düzenlendiği iddia edildi.

Etkin Haber Ajansı’nın haberine göre, Demirtaş’ın fotoğrafının bulunduğu afişleri indirmek isteyen grup ile HDP üyeleri arasında arbede yaşandı.

Saldırı haberinin duyulması üzerine HDP üyelerinin yanı sıra Halkevleri ve ÖDP üyelerinin Hopa Parkı’nda toplandığı bildirildi. Saldırıyı gerçekleştiren grubun bölgeden uzaklaştığı belirtildi. 

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2014, 15:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nizamettin Aktaş
Nizamettin Aktaş - 4 yıl Önce

... türkiyede yıllar yılı ve özellikle 1990 yıllardan sonra egenem beyazların yürüttüğü terör damgalı sohbet,trafik,fıkra,kulak kesme,aşagılama gibi hayatın normal akışında bile ekilen nefret kürt siyasal hareketinin içinde olması,linç girişi için yeterli sayılmaktadır. demokrasi kültürürün gelişmediği,yeşermediği bir yaşam hali almadığı için kendilerine milliyetçi ismi ile hidap edelmesinden onur duyanların marifetleri. aslında ulus devlet oluşumundan sonra milliyetcilik eşittir irkcilik tır ama literatürden yoksun insanların anlamısmümkün değil.