"Hoca, Erdoğan sonrası partisinin AK Parti ile birleşmesini ve genel başkanlık koltuğuna oturmayı hedefliyor"

Gelecek Partisi'ni kurarak genel başkanlık görevini üstlenen Ahmet Davutoğlu için Ankara'da ilginç değerlendirme

"Hoca, Erdoğan sonrası partisinin AK Parti ile birleşmesini ve genel başkanlık koltuğuna oturmayı hedefliyor"

Eski başbakan Ahmet Davutoğlu’nun öncülüğünde kuruluşunu ilan eden Gelecek Partisi kurullarını oluşturmaya başladı.

Kurucuların oy birliği ile genel başkan seçilen Davutoğlu, yine kurucuların oylarıyla belirlenen 60 kişilik yönetim kurulu içinden gelecek hafta 16 kişilik kurmay ekibini belirleyecek. Davutoğlu’nun yol arkadaşları Ayhan Sefer Üstün, Selçuk Özdağ, Feramuz Üstün, Nedim Yamalı ve Selim Temurci’nin ‘A Takımı’nda olacağı, Üstün’ün Parti Genel Sekreteri olarak görevlendirileceği kesinleşti.

Teşkilatlanma sürecine başlayan Gelecek Partisi’ni iktidar cephesi de yakından izliyor. Bir AK Parti MKYK Üyesi Davutoğlu’nun ‘AK Parti çekirdeğinden oy alabileceği’ yorumları için, “Bu yorum yanlış. Davutoğlu’nun kurduğu partinin listesine bakın. Tek bir kurucu unsur yok. Bizden gidenlerin hepsi AK Parti’ye sonradan katılmış isimler. Biz listeyi ‘Makam peşinde koşanlar listesi’ olarak yorumladık. Birçoğu burada makamlarını kaybettikleri ya da yeni makam alamadıkları için orada. Ama pozisyonel siyaset yapmamak lazım. Bunun getirisi olmaz” dedi.

Gazete Duvar'ın haberine göre Davutoğlu hareketi ile ilgili Ankara’da konuşulan çok daha farklı senaryolar da var. Bunların en dikkat çekici olanı ise Davutoğlu’nun Erdoğan sonrasına hazırlandığı görüşü. Davutoğlu ile bir dönem çok yakın çalışmış bir siyasetçiye göre ‘Hoca’, Erdoğan sonrası partisinin AK Parti ile birleşmesini ve AK Parti Genel Başkanlığı koltuğuna yeniden oturmayı hedefliyor.

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2019, 10:43

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER