HDP’yi hedef alan Fahrettin Altun: Herkesi bağımsız Türk yargısına saygı göstermeye davet ediyoruz

Altun, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'nın HDP hakkında açtığı kapatma davasını Twitter'dan savundu

HDP’yi hedef alan Fahrettin Altun: Herkesi bağımsız Türk yargısına saygı göstermeye davet ediyoruz

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'nın HDP hakkında açtığı kapatma davasına ilişkin Twitter'dan  açıklama yaptı.

İngilizce tweetlerinde "HDP’nin terör örgütü PKK ile organik bağları olduğu inkâr edilemez bir gerçektir" diyen Altun, "Herkesi bağımsız Türk yargısına saygı göstermeye davet ediyor, adli sistemimizin adaleti tecelli ettireceğine inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Fahrettin Altun'un tweetleri şöyle:

“Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı, bugün Anayasa Mahkemesi’ne başvurarak, HDP’nin kapatılmasını talep etmiştir.

HDP’nin terör örgütü PKK ile organik bağları olduğu inkâr edilemez bir gerçektir.

HDP’nin üst düzey yöneticileri ve sözcüleri, açıklamaları ve faaliyetleriyle, defaatle ve istikrarlı olarak PKK’nın siyasi kanadı olduklarını kanıtlamıştır.

Bu ilişkinin, HDP’nin kapatılmasını veya bir başka cezai yaptırıma maruz bırakılması gerektirip gerektirmediği sorusu ise ancak Anayasa Mahkemesi tarafından cevaplandırılacaktır.

Herkesi bağımsız Türk yargısına saygı göstermeye davet ediyor, adli sistemimizin adaleti tecelli ettireceğine inanıyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2021, 16:33

YORUM EKLE
YORUMLAR
bağımsız türkiye ha
bağımsız türkiye ha - 7 ay Önce

türkiye yi amerikaya batıya bağımlı hale getiren parti hdp eymiş haberimiz yok.vatanı satan hdp eymiş haberimiz yok.hdp muhalefette başarı sergileyerek akp nin vatan toprağını şirketlerini başkalarına peşkeş çekilmesini engel olmaya çalışarak bu ülkeye en büyük iyilği yapmıştır.Allah akp ve yandaşların şerrinden halkımızı korusun.bir an önce gerçek yüzlerini millete göstersinki tez zamanda milletin kanını emen yetmediği gibi bunun suistmalini yapanları alaşağı olsun o koltuklara gerçekten ehil adil liyakatli milletin refahını ekonomisini iyileştiren sorunlarını çözen iktidarlar gelmesi temenni ederiz.

SIRADAKİ HABER