HDP’ye kapatma davası açan Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı’ndan AYM kararı yorumu

“Beklediğimiz bir karardı”

HDP’ye kapatma davası açan Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı’ndan AYM kararı yorumu

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, HDP’nin kapatılması istemiyle Anayasa Mahkemesi’ne gönderdikleri iddianamenin kabul edilmesine ilişkin olarak, “Beklediğimiz bir karardı” yorumunu yaptı.

Sabah gazetesinden Mevlüt Hasgül’e konuşan Şahin, “Bu aşamadan sonra dosya Anayasa Mahkemesinde, mahkeme hangi kararı verirse o karara saygılıyız. Sonucunu da mahkeme değerlendirecek ve bir karar verecek" dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2021, 10:20

YORUM EKLE
YORUMLAR
kendilerin yapınce öyle başkasına yapınca öyle
kendilerin yapınce öyle başkasına yapınca öyle - 1 ay Önce

akp ye de kapatma davası açıldığında bunlar demiyormuydu partileri halk açar halk kapatır diye.

Kürt
Kürt - 1 ay Önce

Kürt düşmanları faşiştler

Nizamettin Aktaş
Nizamettin Aktaş - 1 ay Önce

Dünyada örneği olmayan bir ülkede yaşıyoruz. Vesayet varlığını sürdürmek için son altmış yılı ülke insanlarının iradelerinin RET eden darbe anayasası ile yönetiliyor. Yetmedi VASİ kurumlar ve özel ANAYASA ile toplum giydirilen deli gömleğinin ipleri nefes alamayacak kadar sıkılıyor.
Söz yasak,tarif suç,tanım ihanet,ifade etme hakkı zulme neden sayılıyor.
196 dünya devletinde dare anayasası ile yaşayan iki ülkeden biri

Halk
Halk - 1 ay Önce

Suça bulaşmamış bir parti varsa oda hdp dir Halk biliyor akp MHP hdp nin oylarını gasp etmek için hdp ye santaş yapıyorlar hdp yi kapattırırsak oyları bize gelir gadarlığımızı zalimliğimizi ancak böyle sürdürebiliriz Mısır’daki sağır padişahlar bile duydu akp MHP mafya uyuşturucu ticaretini yaptığını hem ülkeyi hem halkı mafetiler Karanlığa gömuyorlar Türkiye’nin geleceği için yarılanacak bir parti varsa oda akp MHP dir suçluluları yargılamak ADALETİN GÖREVİDİR

SIRADAKİ HABER