'HDP’nin seçim stratejisi tuttu'

Rawest Araştırma Şirketi’nin Genel Müdürü Roj Girasun, HDP’nin iki ayak üzerine kurduğu seçim stratejisinin Kürt seçmende karşılık bulduğunu belirtti

'HDP’nin seçim stratejisi tuttu'

Kürt illerinde yaptıkları araştırmalarla tanınan Rawest Araştırma Şirketi saha çalışmalarını paylaştı. Rawest’in Genel Müdürü Roj Esir Girasun, HDP’nin “Kürt illerinde kazanacağız, batıda kaybettireceğiz”  stratejisi için, “Özelikle Türkiye’nin batısında ve güneyindeki metropollerde yaşayan kendi seçmeni içerisinde karşılık bulması çok büyük hızla oldu. HDP seçmeninin büyük çoğunluğu partilerinin çağrısına uyacağını açıklıkla ifade ediyor” dedi.

HDP’NİN SÜRPZİLERİ: KARS, MUŞ, SİVEREK 

HDP’nin bu seçimde Kars ve Muş gibi bazı il ve ilçeleri alacağını tahmin eden Girasun, “Bitlis’te HDP’nin kazanması sürpriz olacaktır. Kars’ta HDP eğer DSP’nin Kürt oylarını bölmesini engellerse ipi önde göğüsleyecektir. Muş için biraz daha zor. Yine de HDP’nin Muş, Bitlis ve Kars’ta en güçlü adayları gösterdiğini ve 24 Haziran’dan iyi sonuçlar elde edeceğini söyleyebiliriz. Bu seçimde HDP’nin en büyük sürprizi ise Siverek olabilir” diye konuştu.

Kaynak: Mezopotamya Ajansı  
 

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2019, 23:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER