HDP’li Sarısaç: Ölü sayısı 30, 60 kişi de çığ altında

Valilik ikinci çığ düşmesi olayında arama kurtarmaya gidenlerden 8 jandarma, 3 güvenlik korucusu, 3 itfaiye eri ve 9 sivilin hayatını kaybettiğini duyurmuştu

HDP’li Sarısaç: Ölü sayısı 30, 60 kişi de çığ altında

HDP Van Milletvekili Murat Sarısaç, Van'ın Bahçesaray ilçesinde meydana gelen ikinci çığ faciasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Sağlık personellerinden verdiği bilgiye göre, hayatını kaybedenlerin sayısının 30'a çıktığını aktaran Sarısaç'ın edindiği bilgiye göre, 60 kişi de çığ altında kurtarılmayı bekliyor.

Van'da dün düşen ve 5 kişinin hayatını kaybettiği çığ faciasının ardından bölgeye kurtarma yapmaya giden ekibin de üstüne çığ düştü.

Valilik ikinci çığ düşmesi olayında arama kurtarmaya gidenlerden 8 jandarma, 3 güvenlik korucusu, 3 itfaiye eri ve 9 sivilin hayatını kaybettiğini duyurdu.

T24'e konuşan Sarısaç, çığın düştüğü bölgeye giderek sağlık personelinden bilgi aldı.

Sarısaç'ın aktardığına göre 30 kişi hayatını kaybetti, 23 kişi de yaralandı. Sarısaç, 60 kişinin de çığ altında kaldığını söyledi.

Bahçesaray ilçesinin çığ bölgesi olduğunu söyleyen Sarısaç, "Kar tünelleri yapılmalı ancak yıllardır bu gerçekleşmiyor" dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2020, 10:01

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER