HDP’li Kaya ve Gergerlioğlu hakkında Gara soruşturması

Sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterildi

HDP’li Kaya ve Gergerlioğlu hakkında Gara soruşturması

HDP milletvekilleri Hüda Kaya ve Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkında TSK’nin Gara operasyonuyla ilgili yaptıkları paylaşımlar nedeniyle soruşturma başlatıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Federe Kürdistan Bölgesi’nde bulunan Gara’ya yönelik operasyonunda alıkonulan asker, polis ve MİT mensuplarının yaşamını yitirmesine ilişkin paylaşım yapan HDP’li milletvekilleri ile ilgili jet hızıyla soruşturma başlattı.

Operasyon ile ilgili kamuoyuna yapılan açıklamaların ardından sosyal medya hesaplarında paylaşımlarda bulunan HDP İstanbul Milletvekilli Hüda Kaya ve Kocaeli Milletvekilli Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkında saatler sonra soruşturma başlatıldı.

Kaynak: MA

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2021, 11:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
mantık basit
mantık basit - 2 ay Önce

sınırın bu tarafındaki operasyonlarda bu taraf haklı sınırın diğer tarafında olan operasyonda diğer taraf haklı sen başkasının toprağına tecavüz ediyorsun o zaman her türlü kaybı da göze alacaksın karşı taraf savunma yapıyor haklı olarak ama diğer taraf gelse sınırın bu tarafında operasyon yapsa bu sefer bu taraf haklı çünkü otoritesine tecavüz eden diğer taraf.

SIRADAKİ HABER