HDP’li iki vekil, bakanlık teklifini kabul etti

Müslüm Doğan ve Ali Haydar Konca bakanlık teklifini kabul etti

HDP’li iki vekil, bakanlık teklifini kabul etti

Başbakan Ahmet Davutoğlunun bakanlık teklif ettiği Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) İzmir Milletvekili Müslüm Doğan ve Kocaeli Milletvekili Ali Haydar Konca kabul etti.

HDP İstanbul Milletvekili Levent Tüzel ise kurulacak seçim hükümetinde yer almayacağını açıklamıştı.

İMC’de yer alan habere göre, Davutoğlu’nun imzasıyla gönderilen mektuba, HDP’li Müslüm Doğan ve Ali Haydar Konca’nın yanı sıra Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş “Bakanlık teklifini kabul ettikleri”ne dair yanıtı yazılı olarak Başbakanlığa bildirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara Milletvekili Gülsün Bilgehan ve İstanbul Milletvekili İlhan Kesici’den mektuba yanıt gelmezken CHP milletvekilleri Erdoğan Toprak, Deniz Baykal ve Tekin Bingöl, MHP milletvekilleri Kenan Tanrıkulu ve Meral Akşener’in “daveti kabul etmediği”ne dair yazılı yanıt verdiği belirtildi.

CHP Milletvekili İlhan Kesici’nin, telefonla arayarak “ABD’den döndükten sonra mektuba yanıt vereceği”ni bildirdiği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2015, 21:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
dimitri
dimitri - 3 yıl Önce

bu iki ay icinde kacak calistirmaya karsi harp acarlarsa türkiyedeki gecim derdi biter sosyal kasa icin para ayrilirsa ihtiyaci olan aileler takibe alinir gecim yardimi veirilir