HDP’den 'dokunulmazlıklara' karşı 11 ilde halk buluşmaları

HDP, 11 kentte 68 ayrı merkezde "Demokratik Siyaset Buluşmaları" adıyla çeşitli toplantılar düzenleyecek

HDP’den 'dokunulmazlıklara' karşı 11 ilde halk buluşmaları
Halkların Demokratik Partisi (HDP), "dokunulmazlıkların kaldırılması"na karşı halkların görüşünü alma kararı aldı. AK Parti'nin "demokratik siyaseti tasfiye planı" olarak değerlendirilen bu girişimine karşı HDP Merkez Yürütme Kurulu'nda "Demokratik Siyaset Buluşmaları" sloganıyla çeşitli kentlerde halk buluşmaları düzenlenme kararı alındı. Bu kapsamda net tavır belirlenecek.

11 KENT 68 BULUŞMA 

Bu kapsamda HDP, hafta sonu 68 ayrı merkezde "Demokratik Halk Buluşması" adı altında çeşitli halk toplantıları ve salon etkinlikler düzenleyecek. Adana, Antalya, Mersin, İstanbul, Hatay, Manisa, Mersin, Bursa, Aydın, Kocaeli ve Malatya kentlerinde Cuma ve Cumartesi günü belirlenen 68 merkezde ayrı ayrı buluşmalar gerçekleştirilecek.

PAZARTESİ KAPALI GRUPTA NET TAVIR BELİRLENECEK

AKP'nin Anayasa değişikliği teklifinin önümüzdeki hafta Genel Kurul'da görüşülmesi bekleniyor. Bu yüzden de HDP, son kez tüm seçenekleri ve son bir durum değerlendirmesi yapmak amacıyla 16 Mayıs Pazartesi günü Merkez Yürütme Kurulu üyelerinin de katılımıyla kapalı grup toplantısı gerçekleştirecek.

Kaynak: DİHA

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2016, 09:54
YORUM EKLE