HDP’den Alp Altınörs açıklaması

Aysel Tuğluk, gözaltındaki HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Alp Altınörs hakkında açıklama yaptı

HDP’den Alp Altınörs açıklaması

Halkların Demokratik Partisi Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk, yaptığı yazılı açıklamada HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Alp Altınörs’ün keyfi gözaltında tutulduğunu belirtti.

Hukuksuz ve tamamen mesnetsiz bir şekilde, ne idüğü belirsiz bir gizli tanık ifadesine dayanarak 7 gündür gözaltında tutulan Alp Altınörs’e dönük OHAL keyfiyatı uygulandığını vurgulayan Tuğluk; “Altınörs ile avukatlarının görüşmesi 5 gün boyunca engellenmiş, gözaltında tutulan diğer 3 kişi adliyeye sevk edilirken, Altınörs’ün emniyetteki ifade işlemleri henüz başlatılmamıştır. Bu durum Altınörs’ün avukatlarına ‘Keyfimiz ne zaman isterse o zaman ifadeye başlayacağız’ sözleri ile aktarılmıştır” ifadelerini kullandı.

Tokat Adliyesi’nde Altınörs’ün gözaltı sürecini takip etmek üzere bulunan Ankara İl Eş Başkanı ve aynı zamanda Altınörs’ün eşi Birsen Kaya’nın da polis şiddetine uğrayarak gözaltına alındğını belirten Tuğluk; “Hiçbir hukuka uymayan bu tutumu kınıyoruz. 7 gündür gözaltında tutulan ve bu keyfi uygulamaları açlık grevi yaparak protesto eden Eş Genel Başkan Yardımcımız Alp Altınörs'ün işlemlerinin bitirilerek derhal serbest bırakılmasını talep ediyoruz” dedi.

(Kaynak: Evrensel)

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2016, 08:14

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER