HDP, Süleyman Soylu hakkında suç duyurusunda bulundu

HDP, AKP Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu hakkında hukuki işlem başlattı

HDP, Süleyman Soylu hakkında suç duyurusunda bulundu

HDP, AKP Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’nun Eş Genel Başkanları Demirtaş hakkında kullandığı ifadeler nedeniyle suç duyurusunda bulundu.

HDP, Süleyman Soylu’nun, Selahattin Demirtaş’a yönelik, “ağza alınmayacak hakaretlerde bulunduğu” iddiasıyla hukuki işlem başlatıldığını açıkladı. HDP’nin açıklamasında Soylu’nun ad ve soyadının, “Süleyman S.” biçiminde yazılması dikkati çekti.

Yapılan açıklamada, ‘’AKP’nin partimize yönelik başlattığı siyasi linç kampanyası her türlü siyasi etik değerleri ayaklar altına alacak şekilde devam ediyor. Son olarak, Genel Başkan Yardımcısı Süleyman S. A Haber Kanalı’nda telefonla katıldığı bir programda, Eş Genel Başkanımız Sayın Selahattin Demirtaş için burada ifade edemeyeceğimiz, ağza alınmayacak çok ağır hakaretlerde bulunmuştur” denildi.

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

“Tecavüz ordusu IŞİD için tek kelime etme cesaretini gösteremeyip HDP’ye saldırarak, hakaretler yağdırmayı marifet sayan bu şahsı kendi tükenmişliği ve seviyesizliğiyle baş başa bırakıyoruz. Öfke ve nefret kusan bu zevata söylediği tüm sözleri aynen iade ediyoruz. Eş Genel Başkanımıza hakaret edilmesine aracılık eden A Haber Kanalı’nı kınıyoruz. Hem hakaret eden Süleyman S. hem de ilgili televizyon kanalı hakkında hukuki işlem başlatılmıştır.”

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2015, 17:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
amedli
amedli - 3 yıl Önce

soysuza cevap vermek isterdim adı östünde süleyman soysuz cevap verme gereği yok