HDP Soma seçim bürosunda yangın

HDP: Bu düpedüz saldırı

HDP Soma seçim bürosunda yangın

Manisa'nın Soma ilçesi Gaziosmanpaşa caddesindeki HDP seçim bürosu yandı. Polis, yangına ilişkin 'kasıt yok' derken HDP yetkilileri 'Bu düpedüz bir saldırıdır ve sabotajdır' dedi.

Emek Partisi'nin ilçe binası olan seçim bürosu kullanılamaz hale geldi. İtfaiye ve polis ekiplerinin yangına müdahale ettikten sonra HDP yetkililerine haber verdiği öğrenildi. HDP yetkilileri olayı haber alır almaz ilçe binasına geldiklerini ve parti binasının yakılmış olduğunu gördüklerini ifade etti.

DİHA'nın haberine göre HDP Soma ilçe başkanı Zabit İleri, "Biz ilçe binasına geldiğimizde polisler kriminal inceleme yapıyorlardı. İlçe binasının kapı girişinin yan tarafında bulunan cam kırılarak parti binası ateşe verilmişti. Polis ve itfaiye kendilerine parti binasında bulunan gazetelerin güneşten ısınmasından dolayı yangının çıktığını söylediler” dedi.

'KASIT VAR'

İleri, “Burada kasıt var kesinlikle, yangın gazetenin tutuşması ile başlamış olsaydı, kapıya, kapı koluna zarar verirdi. Ama benim gördüğüm kadarıyla, yangın kapı üzerinde bulunan bir pankart tutuşturulması ile başlamış. Ama yangın pankartın alt tarafından değil, üst tarafından başlamış ne tesadüfse. Bunu kimse kasıt yok diye geçiştiremez. Bu düpedüz bir saldırı ve sabotajdır. Genel olarak parti binalarımıza, silahlı saldırı ve kundaklama tarzı çok sayıda saldırı gerçekleştirildi. Bu da partimizin büyümesini hazmedemeyen güçler tarafından yapılan bir saldırıdır. Bu saldırılar asla bizleri yıldıramayacaktır" dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2015, 00:10
YORUM EKLE