HDP'nin milletvekili adaylarına saldırı girişimi

HDP'liler MHP'li bir grubun hakaretleriyle karşı karşıya kaldı

HDP'nin milletvekili adaylarına saldırı girişimi

Antalya’da HDP'li milletvekili adayları linç tehlikesi ile karşı karşıya kaldı.
 
Antalya'da seçim çalışmalarını sürdüren Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekili adayları Kemal Bülbül, Deniz Yıldırım, Erdal Gilgil ve Meral Geylani, bugün de partililerle birlikte Elmalı ilçesinde esnaf ziyaretlerinde bulundu. Esnaflarla sohbet edip, destek isteyen HDP’li adaylar ziyaretleri sırasında MHP'li milletvekili adayı Tümer Emeksiz ile karşılaştı.
 
HDP'li adayların, selam verip, el sıkışmak istedikleri MHP’li Emeksiz, kışkırtıcı söylemlerle karşılık verdi. Bu yaklaşım üzerine yaşanan sözlü tartışma esnasında Emeksiz’in yanında olan kişiler, telefonlarına sarılıp, diğer partililere haber verdi. 

Bir süre sonra ellerinde satırlarla bölgeye gelen MHP’li bir grup, hakaret edip, tehditlerde bulundukları HDP'lilere saldırmak istedi. Ancak HDP'li milletvekili adaylarının sağduyulu yaklaşımları sonucu olay büyümeden son buldu. 

Kaynak: Mezopotamya Ajansı
 

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2018, 10:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
MEM
MEM - 3 yıl Önce

Bahçeli ne dedi ben Bilali alıp RTE yi yüce divanda yargılamaz isem bende adi, onursuz, namussuz ve şerefsiz biri yok... Sİz MHP liler önce liderinizin lafına bakın ulan bozkurt idiniz bozçakal oldunuz şimdi ise akbozçakal oldunuz

Hüseyin
Hüseyin - 3 yıl Önce

Mhp bir partiden çok mafyaya benziyor yok ceza evindeki mahkumları çıkar falan filan İstanbulun neresine gitsem mhp liler birilerine musallat oluyor

SIRADAKİ HABER