'HDP'nin karşısında olacağız' diyen Destici: Hangi siyasi partimiz öndeyse biz onu destekleriz

HDP’ye ağır suçlamalarda bulunan Destici, siyasi partilere çağrıda bulundu

'HDP'nin karşısında olacağız' diyen Destici: Hangi siyasi partimiz öndeyse biz onu destekleriz

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Anadolu Üniversitesinin kuruluşunun 60'ıncı yılı dolayısıyla düzenlenen resepsiyonda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Destici, "HDP ile hiçbir siyasi partinin iş birliği içinde olmaması lazım. Bu millete de vatana da ihanettir, şehitlerimize de saygısızlıktır. Zira HDP hala PKK'yı terör örgütü olarak nitelendirmiyor." dedi.

Destici, şöyle devam etti:

"Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da terör örgütü partisi olan HDP'nin karşısında olacağız. Hangi siyasi partimiz öndeyse biz onu destekleriz. Bizim önde olduğumuz yerlerde de aynı hassasiyeti diğer siyasi partilerimizden bekliyoruz.

HDP ile hiçbir siyasi partinin iş birliği içinde olmaması lazım. Bu, millete de vatana da ihanettir, şehitlerimize de saygısızlıktır. Zira HDP hala PKK'yı terör örgütü olarak nitelendirmiyor. Fakat şu çok net görünüyor ki CHP ve CHP'nin etrafındaki diğer siyasi partiler HDP ile ittifaktan rahatsızlık duymuyorlar. HDP eşittir PKK. Bu çok açık."

"Bu hafta sonu Sivas ilimizle başlıyoruz. Belediye başkanı adayımızı ve oradaki ilçe belediye başkanı adaylarımızı açıklayacağız. Daha sonra da yavaş yavaş diğer adaylarımızı. Eskişehir de bu illerimizden biri. Adaylık müracaatlarımız henüz tamamlanmadı. Tamamlanır tamamlanmaz sizlerle paylaşacağız inşallah."

Kaynak: Hürriyet

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2018, 19:21

YORUM EKLE
YORUMLAR
Adallet
Adallet - 2 yıl Önce

Bunun gibi fasit irkci ahlaksiz sozde siyasetciler onurunu secmenini bir koltuk icin peskes ceken saraya enik olan seref yoksunu sogan cucugu senin kac oyun varda havluyorsun onursuz kurdler dinlesin sizi kudurtular

Mehmet
Mehmet - 2 yıl Önce

bu adam yuzde 99 kürt düşmanıdır

zahit
zahit - 2 yıl Önce

seninin gücün nedirki HDP nin karşısında oluyorsun

SIRADAKİ HABER