HDP Milletvekili Ayhan Bilgen de ifadeye çağrıldı

'Dokunma' süreci başladı; Ahmet Yıldırım ve Burcu Çelik Özkan'ın ardından HDP'li Bilgen de savcılık tarafından ifadeye çağrıldı

HDP Milletvekili Ayhan Bilgen de ifadeye çağrıldı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kars Milletvekili Ayhan Bilgen, hakkında Kars'ta gerçekleşen bir seçim mitingi gerekçe gösterilerek "2911 sayılı kanuna muhalefet" gerekçesiyle hazırlanan fezleke kapsamında ifadeye çağrıldı.

Bilgen, Kars Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na bu konuda ifade vermeye çağrıldı.

Ancak Bilgen, partilerinin bu konudaki tutumunu bir kez daha hatırlatarak ifadeye gitmedi.

Konuya ilişkin bilgi veren Bilgen, "Biz bu hukuksuzluğun meşrulaşmaması için elimizden geldiğince tavrımızı net koyacağız. Elbette halk nasıl bedel ödüyorsa siyasetçiler de bu süreçte tercih ve kararlıklarının sonuçlarını göze almıştır. AKP de ortaya koyduğu tavrın sonuçlarına katlanacaktır. Bundan sonrası yargının bağımsız olmadığı gerçeğinden hareketle toplumun duyarlılığı ve demokrasi mücadelesi yürütenlerin ortaya koyacakları tepkiyle şekillenecektir" dedi.

Bilgen hakkında "örgüt propagandası" gerekçesiyle bir fezlekesi daha bulunuyor.

HDP Muş Milletvekilleri Ahmet Yıldırım ve Burcu Çelik Özkan da bugün savcılık tarafından ifadeye çağrıldı. Ancak her iki vekil de ifade vermeye gitmedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2016, 17:59

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER