HDP'li Yıldırım: Nefes aldığımız sürece kimse bizden teslim olmamızı beklemesin

Mardin Milletvekili Yıldırım, tutuklu bulunduğu Kandıra F Tipi cezaevinden mesaj gönderdi

HDP'li Yıldırım: Nefes aldığımız sürece kimse bizden teslim olmamızı beklemesin

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eşbaşkanları ve milletvekillerine yönelik olarak 4 Kasım’da gerçekleşengece yarası operasyonları sonucu tutuklanan HDP Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım mesaj gönderdi. Yıldırım, “Nefes aldığımız sürece kimse bizden teslim olmamızı beklemesin” dedi.

ANF'de yer alan habere göre, eşi Kamuran Yıldırım tarafından tutuklu bulunduğu Kandıra F-1 cezaevinde ziyaret edilen Gülser Yıldırım gönderdiği mesajda,  “Bu siyasi soykırım operasyonları Türkiye’de demokrasinin, meclisin, siyasetin tümden tasfiyesidir” ifadelerini kullandı.

Yıldırım, her koşul altında bu darbeye direneceklerini ve kendilerini cezaevlerine atarak, katlederek, işkence ederek mücadelelerinden vazgeçiremeyeceklerini savundu. Yıldırım, ilk olarak milletvekili seçildiği dönemde de cezaevinde olduğunu hatırlatarak, şunları söyledi: “Bizleri KCK operasyonları ile de sindirmeye çalıştılar, başaramadılar, başaramazlar. O gün nasıl dimdik durduysak, bugün de öyle duracağız.”

“Mardin halkı yiğit ve fedakardır, hiçbir dönemde zulme ve sömürüye boyun eğmedi. Bugün de Mardin halkı bu zulme boyun eğmeyecektir. Burada Mardin halkının iradesini sonuna kadar başım dik ve onurumla temsil edeceğim, Mardin halkı da her alanda mutlaka direnmeli ve iradesine sahip çıkmalıdır.”
 

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2016, 20:36

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER