HDP'li vekillere 'neden ölmediklerini' soran Arınç'a Demirtaş'tan yanıt

HDP Eş Genel Başkanı, Suruç'taki kanlı saldırıda hayatını kaybeden HDP'li yöneticilerden bihaber Arınç'ın, 'HDP'liler neden orada yoklardı?' sözlerine karşılık verdi

HDP'li vekillere 'neden ölmediklerini' soran Arınç'a Demirtaş'tan yanıt

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç'ın Suruç katliamında hiçbir HDP’li milletvekilinin yer almamasını manidar bulduğunu ima ederek, "Neden orada hiç HDP'li yoktu?" sözlerine HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'tan yanıt geldi.

Arınç'ın, katliamın gerçekleştiği noktayı işaret ederek, "Polis yoktu diyenlere başka bir şey daha sormak istiyorum. HDP’lilerden ve belediye yetkilerinden birisi yoktu aralarında. Tüm bu soruların yanıtlarını bulacağız," açıklamasına Demirtaş Twitter hesabı üzerinden yanıt verdi.

Demirtaş, Arınç'ın adını kullanmadan şunları yazdı: "Merak etme, hepimiz bir gün eninde sonunda ölenler arasında olacağız. Üzme kendini."

 

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2015, 22:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Barış
Barış - 3 yıl Önce

haklısın fatihh. Toprak müslümanları kabul etmez. Katil, ırkcı, terbiyesiz, hırsız, tecavüzcü insan yakan. Hepsini müslümanlar yapıyor

Yusuf atmaca
Yusuf atmaca - 3 yıl Önce

Arınç busözler sana yakışmıyor devlet Adam'ı devlet gibi davranmalı

fatihh
fatihh - 3 yıl Önce

Ama toprak kabul etmez ki sizi.
.

Hewal
Hewal - 3 yıl Önce

Kürtlerin istegide belli yatacagi yerde Allahtan başka kimse hiç bir şekilde hiçbir şeyi bilemez bu denli konuşma curetini nereden buluyorsunuz kendinizde önce bir atalariniza ve aynaya bakın amellerinizden bahsetmiyorum bile. Rabbim ıslah etsin sizleri yazıkkk..

adam
adam - 3 yıl Önce

ama hala sorulara cevap vermemişsiniz